×

Jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika w 3 dni? Jest na to sposób!

Zmęczeni rodzice próbują nauczyć swoje dziecko, jak korzystać z nocnika. Niekiedy (przez absolutny przypadek) trwa to bardzo krótko, ale większość par narzeka na to, że ich latorośl ma z tym ogromny problem. Nie skutkują babcine metody i popularne triki z Internetu.

Na szczęście Lora Jensen, która jest mamą i doświadczonym specjalistą w temacie wychowywania dzieci, zdecydowała się podzielić z innymi rodzicami sposobem na to, aby dziecko w 3 dni zaczęło korzystać z nocnika.

Niemożliwe? Sprawdźcie sami, czy to działa!

107.365_potty_training_jaiden

Sami nie mogliśmy w to uwierzyć, ale autorka książki poświęconej wychowywaniu dzieci powiedziała:

Rodzice muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nic samo się nie zrobi i naprawdę muszą poświęcić całe trzy dni dla dziecka. Oznacza to, że przez ten okres musicie zrezygnować z siebie i poświęcić się. Nie będziecie mogli ani gotować, ani sprzątać, ani odwiedzać przyjaciół czy oglądać telewizji. A tak poważnie, musicie po prostu skupić się na dziecku. Musisz przygotować sobie wcześniej posiłki, aby niepotrzebnie nie przesiadywać w kuchni. Posprzątaj wcześniej dom i zrób pranie. Bądź gotowy na to, że przez 3 dni będziesz robić to, co Twoje dziecko.

To tylko brzmi dość niepokojąco, ale chyba warto poświęcić TYLKO 3 dni na to, aby Twoje dziecko nauczyło się korzystać z nocnika?

  • Od razu musicie pożegnać się z pieluchą. Zamiast tego, załóż mu dłuższą koszulkę i wytłumacz, że nie ma już pieluszki, co oznacza, że nie ma dodatkowej ochrony i od teraz będzie korzystać z nocnika.
  • Zaraz po śniadaniu – i dodatkowym napoju! – zróbcie wycieczkę do nocnika.
  • Musisz zadbać o to, aby Twoja pociecha miała zawsze pod ręką coś do picia, a Twoim zadaniem jest dopilnowanie tego, aby co 15 minut iść z dzieckiem do toalety.
  • Po kolacji nie dawaj dziecku więcej jedzenia i picia.
  • Bezpośrednio przed snem, pójdźcie do toalety.
  • Ustaw sobie budzik w nocy po to, aby co jakiś czas zabierać dziecko do toalety.
  • Powtarzaj te kroki przez 3 dni i nie denerwuj się, gdy w tym czasie Twoje dziecko zaliczy wpadkę i popuści. Rób wszystko dokładnie, a zobaczysz, że efekty pojawią się szybciej niż myślisz.

Sprawdź koniecznie tę metodę i podziel się z nami swoimi przemyśleniami na jej temat w komentarzach.

Polecane

Może Cię zainteresować