×

Nastolatka „surfowała” na masce samochodu. Omal nie przypłaciła tego życiem

Trzy miliardy – tylu internautów korzystało z TikToka w drugim kwartale 2021 roku. Wśród tak licznego grona użytkowników nie brakuje takich, którzy chętnie biorą udział w kontrowersyjnych wyzwaniach. Ta nastolatka „surfowała” na masce samochodu. Omal nie przypłaciła tego życiem.

Nastolatka „surfowała” na masce samochodu

Lista niebezpiecznych i zwyczajnie głupich wyzwań na TikToku jest bardzo długa, a wciąż aktualizuje się o nowe pozycje. Było np. wkładanie sobie czosnku do nosa, były też zdecydowanie bardziej niebezpieczne wyzwania, jak polewanie niemowląt wodą czy „Benadryl challenge” (polegał na połknięciu co najmniej 12 tabletek Benadrylu). Niestety, ale w serwisie pojawia się wiele treści, które mają zgubny wpływ, szczególnie na nastolatków.

Portal vibez.pl opisuje przypadek 19-letniej Natashy Graham, która zaproponowała przyjaciółce wzięcie udziału w wyzwaniu z TikToka. W listopadzie ubiegłego roku Natasha była tuż po odebraniu swojego prawa jazdy. Dlatego to ona kierowała samochodem, robiąc pętle na parkingu przy supermarkecie. W tym czasie jej przyjaciółka „surfowała”, trzymając się maski jadącego Fiata 500.

Być może przez pewien czas było nawet śmiesznie i nastolatki dobrze się bawiły. Ale w pewnym momencie doszło do tragedii. Tragedii, którą łatwo było przewidzieć.

Pęknięcie czaszki, krwotok mózgu

Nastolatka spadła z maski samochodu i doznała poważnych obrażeń głowy. Gry przewieziono ją do szpitala, lekarze zdiagnozowali u dziewczyny pęknięcie czaszki, krwotok mózgowy i złamania kostki. Dziewczyna przeżyła, ale do dzisiaj zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jest niezdolna do przetwarzania podstawowych informacji, cierpi na zmiany osobowości oraz wahania nastroju.

19-letnia Natasha przyznaje, że podczas jazdy w pewnym momencie nie potrafiła znaleźć pedału sprzęgła. Młoda kobieta przypuszcza, że jej przyjaciółka spadła, ponieważ przestraszyła się odgłosu silnika.

Gdy Natasha stanęła przed sądem, wyraziła skruchę. 19-latka wyznała, że chętnie cofnęłaby czas, gdyby tylko mogła to zrobić.

To była głupia, niedojrzała decyzja

– mówiła.

Sąd skazał Natashę na 12 miesięcy w zakładzie dla nieletnich w zawieszeniu na 18 miesięcy. Dodatkowo dziewczyna musi wykonać 200 godzin nieodpłatnych prac społecznych. Dostała też dwuletni zakaz prowadzenia pojazdu.

Źródła: vibez.pl

Może Cię zainteresować

zamknij