×

Narodziny wyjątkowych bliźniąt. Mają jedno ciało, dwie głowy i trzy rączki

Shaheen Khan z Indii spodziewała się, że zostanie mamą bliźniąt jednojajowych. Dopiero badanie USG wykonane w 35. tygodniu ciąży wykazało, że będą to narodziny wyjątkowych bliźniąt. Po porodzie okazało się, że dzieci mają jedno ciało, dwie głowy i trzy rączki.

Narodziny wyjątkowych bliźniąt

Shaheen Khan i jej mąż z radością przyjęli wiadomość o ciąży. Wkrótce okazało się, że kobieta urodzi dwójkę dzieci. Tak wynikało z badań kontrolnych. Przyszli rodzice oczekiwali więc narodzin bliźniąt jednojajowych.

Po porodzie okazało się, że badania nie zdiagnozowały prawidłowo stanu bliźniąt. Lekarze nie wykryli zrośnięcia dzieci. Shaheen urodziła dwoje dzieci, które łączy jeden tors. W dokumentacji medycznej odnotowano narodziny jednego dziecka z dwiema główkami, trzema rękami i dwoma sercami.

Jak informuje Radio ZET, zaburzenie, z którym urodziły się bliźnięta nazywa się policefalią. Rodzice niezwykłych maluszków deklarują, że pragną je wychować najlepiej jak potrafią.

Stan dzieci jest niepewny

Bliźnięta pozostają pod obserwacją lekarzy w specjalistycznym szpitalu w mieście Indore. Medycy nie są pewni, czy powinni uznać narodziny bliźniąt, czy też jednego dziecka. Stan maluszków wciąż jest niepewny. Nie wiadomo, czy przeżyją.

Tego rodzaju przypadki są rzadkie, a stan dzieci pozostaje niepewny, szczególnie w pierwszych dniach. W związku z tym utrzymujemy je pod obserwacją

– przekazał dr Lahoti.

Na razie lekarze nie planują jednak żadnej operacji. Im bardziej połączone są dzieci, tym trudniejszy jest zabieg rozdzielenia ich.

Nie jest to pierwszy przypadek tak niezwykłych narodzin. Najsłynniejsze bliźniaczki z policefalią to Abigail i Brittany Hensel z USA. Kobiety uznano za oddzielne osoby, z których jedna kontroluje lewą, a druga prawą stronę wspólnego ciała.

Najwięcej przypadków urodzeń bliźniąt syjamskich występuje w Indiach oraz krajach afrykańskich.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x