×

Napaść seksualna w kopalni w Rybniku. Bito górnika członkiem po twarzy!

Napaść seksualna w kopalni wciąż budzi wiele emocji. Polska Grupa Górnicza wyciągnęła konsekwencje wobec mężczyzny, który bił górnika członkiem po twarzy.

Napaść seksualna w kopalni

Nie milkną echa po napaści seksualnej na górnika, do której miało dojść pod ziemią w kopalni Chwałowice w Rybniku, należącej do Polskiej Grupy Górniczej. O zdarzeniu jako pierwszy poinformował portal rybnik.com.pl.

Z relacji jednego z pracowników kopalni wynikało, że szykanowany mężczyzna miał być przytrzymywany przez jednego z napastników, a drugi miał bić go członkiem po twarzy.

Informacja o tym incydencie dotarła do działu BHP. Następnie trafiła do komisji antymobbingowej, która przesłuchała osoby biorące udział w zdarzeniu. Tomasz Głogowski, rzecznik PGG przekazał, że jeden z agresorów został przeniesiony do „innego ruchu kopalni”. Sprawą zajmują się teraz śledczy i prokuratura.

Sprawcę ukarano

W piątek (27 listopada) Gazeta Wyborcza poinformowała, że Polska Grupa Górnicza ukarała osobę, która dopuściła się zatrważającego czynu. Tomasz Głogowski przekazał, że rozwiązano umowę ze sprawcą domniemanego napastowania na tle seksualnym.

Sprawa została w czwartek zgłoszona do prokuratury w Rybniku. Poszkodowany otrzymał natomiast pomoc psychologiczną

– powiedział rzecznik PGG w rozmowie z gazetą.

Serwis rybnik.com.pl donosi, że być może nie był to pierwszy przypadek molestowania i dziwnych zachowań wśród górników.

O ile na Chwałowicach coś się ruszyło, o tyle sam nie raz byłem świadkiem, a nawet raz nawet stałem się ofiarą idiotycznej zabawy na KWK Bielszowicach, przy czym cała sprawa została zamieciona pod dywan. Oczywiście reszta załogi nie ma problemu z tym, bo to przecież „dobra zabawa”. Za przykład podam oblewanie się moczem

– napisał górnik w liście do wspomnianego portalu.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl, katowice.wyborcza.pl, www.rybnik.com.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Pixabay, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij