×

Była prokurator ONZ zaapelowała o nakaz aresztowania Putina. „To zbrodniarz wojenny”

Była prokurator ONZ zaapelowała do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze o natychmiastowy nakaz aresztowania Putina. Nie ma wątpliwości, że „Putin jest zbrodniarzem”.

Była prokurator ONZ zaapelowała o nakaz aresztowania Putina

Carla Del Ponte, była prokurator ONZ-owskich trybunałów karnych ds. zbrodni w b. Jugosławii i Rwandzie, udzieliła wywiadu dla szwajcarskiego dziennika „Le Temps”. Słowa byłej prokurator ONZ miały bardzo mocny wydźwięk, bowiem podczas rozmowy zaapelowała do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze o natychmiastowe wydanie nakazu aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina i innych wysokich rangą urzędników Rosji.

Carla Del Ponte nie ma wątpliwości, że powinni oni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne popełnione podczas trwania wojny w Ukrainie.

Jest to jedyne istniejące narzędzie do aresztowania sprawcy zbrodni wojennej

– wskazała Del Ponte.

Nakaz aresztowania nie oznacza, że w momencie zatrzymania Władimir Putin od razu trafiłby do aresztu. Niosłoby to za sobą natomiast inne istotne konsekwencje, o czym oznajmiła była prokurator ONZ.

Utrudniałby mu on jednak opuszczenie kraju, a także stanowiłby mocny sygnał, że wiele krajów jest przeciwko niemu.

W dalszej części wywiadu Carla Del Ponte odniosła się do historii. Wróciła pamięcią do Slobodana Miloševića, byłego prezydenta Serbii, który jest uważany przez Zachód za głównego sprawcę wojen na Bałkanach w latach 90. Oskarżono go m.in. o zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie ludobójstwa i nieprzestrzeganie konwencji wojennych podczas konfliktów zbrojnych w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie (łącznie postawiono mu 66 zarzutów).

Była prokurator ONZ wyraziła nadzieję, że Władimir Putin pewnego dnia zostanie aresztowany i postawiony przed sądem podobnie jak Slobodan Milošević.

nakaz aresztowania Putina
Wikimedia Commons

Przepowiednia o Putinie

Czy dni rosyjskiego przywódcy są policzone? Przepowiednia o Putinie gruzińskiej wieszczki wskazuje na to, że tak. Jej zdaniem koniec dyktatora i upadek Rosji nadciągają nieubłaganie.

Władimir Putin zakłóci porządek kosmosu i kosmos go za to ukarze

– pisała gruzińska wieszczka, Lelia Kakulia, która zamieściła na Facebooku zbiór swoich przepowiedni wypowiadanych w 2008 i 2009 roku.

Źródła: www.tvp.info
Fotografie: screen Sky News YouTube (miniatura wpisu), Instagram, Wikimedia Commons

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij