×

Rekordowe narodziny w poznańskim szpitalu! Waga i wzrost noworodka robią wrażenie

Największy noworodek w poznańskim szpitalu! W placówce im. Franciszka Raszei w Poznaniu przyszedł na świat rekordowo duży noworodek. Chłopiec ważył prawie 6 kilogramów i mierzył 65 centymetrów. Mama i „malutki” Oluś czują się rewelacyjnie.

Największy noworodek w poznańskim szpitalu!

Olek urodził się przez cesarskie cięcie w szpitalu im. Franciszka Raszei w Poznaniu i jest pierwszym potomkiem swoich rodziców. W dniu urodzenia malec ważył 5,6 kilograma, a mierzył 65 centymetrów.

„Głos Wielkopolski” poinformował, że Oluś i jego mama od niedzieli są już w domu. Jak zdradzają jego rodzice, chłopiec nie omieszkał dać o sobie znać już w czasie pierwszej nocy. Pani Magdalena powiedziała:

Dzisiejsza noc była super. Mąż sprawdzał zegarek i wyszło, że spaliśmy siedem godzin i musieliśmy go nawet przebudzać na karmienie

Z kolei tata zażartował:

Jednak poprzednia noc była trudna. Olek na pewno dał się we znaki sąsiadom i pokazał, że już przyjechał

Największy noworodek poznańskim szpitalu! Rodzice wiedzieli, że ich syn będzie duży

Rodzice Olusia zdradzają, że mieli świadomość tego, że ich synek będzie duży jeszcze przed jego narodzinami. Jak twierdzi mama noworodka:

Wiedzieliśmy, że Olek będzie duży, ale nie myśleliśmy, że aż tak. Ostatni lekarz mówił, że Olek będzie ważył 5 kg 300 gramów. To było w dniu przyjęcia do szpitala. Wcześniej prognozowano nam tak 4 kg 800 gramów – 4 kg 900 gramów i tego się trzymaliśmy

A tata dodaje:

Liczyliśmy, że będzie właśnie 4 kg 900 gramów. Nikt się nie spodziewał, że wyjdzie ponad 5 kg 600 gramów. Jak mały się urodził i pisałem wiadomości do rodziny, że waży 5 kg 660 gramów, to mój tata nie uwierzył w to, myślał, że się pomyliłem i napisał wszystkim, że jego waga to 4 kg 660 gramów. Później musiał to sprostować

Dyrektor szpitala w Poznaniu, Elżbieta Wrzesińska-Żak przyznała, że w wieloletniej historii placówki lekarze pierwszy raz spotkali się z narodzinami tak dużego noworodka:

W ciągu ośmiu lat było troje dzieci o wadze ok. 5 kg 600 gramów, ale 5 kg 660 gramów na pewno jest po raz pierwszy

A Wasze pociechy, ile ważyły i mierzyły w dniu narodzin?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: gloswielkopolski.pl
Fotografie: Pixabay.com

Polecane

Może Cię zainteresować