×

To największa truskawka, jaką zobaczycie w tym sezonie. Gigant pobił rekord Polski!

Największa truskawka w Polsce waży prawie ćwierć kilograma. Gigant został wyhodowany przez rolnika z Lublińca. To nowy rekord w naszym kraju i z pewnością największa truskawka, jaką zobaczycie w tym sezonie.

Największa truskawka pobiła rekord o 10 g

Truskawkę-giganta udało się wyhodować Markowi Bromerowi z Lublińca w województwie śląskim. 51-latek zajmuje się 20 hektarowym gospodarstwem, a jedną trzecia jego upraw stanowi pole truskawek. Rodzina pana Marka zajmuje się uprawą truskawek od pokoleń, ale przez 60 lat nie widzieli jeszcze tak dorodnego okazu. Giganta zalała w sobotę jedna z pracownic 51-latka:

To dziś największa truskawka w Polsce. Waży 0,224 kilograma, poprzedni rekord wynosił 0,214 kg

największa truskawka w polsce
Twitter

Imponujące wymiary

Ogromna truskawka przypomina sześcian i w najszerszym miejscu ma 13 cm. Pan Marek postanowił, że nie będzie zjedzona. Na razie okaz jest bezpieczny w zamrażarce, a 51-latek śmieje się, że będzie dowodem dla niedowiarków.

największa truskawka w polsce
Gospodarstwo Rolno -Sadownicze Bromer

Największa truskawka w Polsce to szczęśliwy traf?

Rolnik twierdzi, że wyhodowanie takiej truskawki to przypadek i szczęście. Ale jesteśmy pewni, że jego podejście do upraw nie było bez znaczenia. Pan Marek stosuje koński obornik i nawozy zielone.

największa truskawka w polsce
Gospodarstwo Rolno -Sadownicze Bromer

Nie wątpimy, że taki okaz to dobry znak dla wszystkich wielbicieli truskawek. Warunki pogodowe w ostatnim miesiącu nie rozpieszczały rolników, ale jak widać, sezon na te owoce zaczął się całkiem nieźle. Oby tak dalej!

Mamy nadzieję, ze Pan Marek dobrze strzeże truskawki, bo na pewno nie brakuje chętnych, żeby zatopić w niej zęby ?

Może Cię zainteresować

zamknij