×

Największa miłość Alaina Delona. Zaskakujące wyznanie 82-letniego aktora

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi Paris Match, nestor francuskiego kina zdobył się na nietypowe wyznanie. Kim jest największa miłość Alaina Delona – aktora, okrzykniętego niegdyś najpiękniejszym mężczyzną świata?

Alain Delon – najpiękniejszy mężczyzna na świecie

Jeanne Moreau powiedziała o nim kiedyś, że „Marlon Brando mógłby mu czyścić buty”. Filmy z jego udziałem, takie jak „Basen” czy „Lampart”, przeszły do historii kina.

Po premierze filmu „W pełnym słońcu”, aktora okrzyknięto najpiękniejszym mężczyzną na świecie.

Kobiety go kochały, co w młodości aktor skrzętnie wykorzystywał.

Za rolę w „Naszej historii”, Delon otrzymał Cezara. Natomiast za całokształt dokonań, przyznano mu w Cannes Honorową Złotą Palmę. Gdy odbierał nagrodę, towarzyszyły mu owacje na stojąco i… fala protestów.

Wszystko przez to, że aktor nie kryje się ze swoimi mocno kontrowersyjnymi poglądami. Jego talentu i dorobku artystycznego, nie podważał nikt.

Największa miłość Alaina Delona

Mimo 82 lat, aktor wciąż potrafi szokować i zaskakiwać. W udzielonym niedawno wywiadzie przyznał, że jego największą miłością jest… Maryja Panna.

To wyznanie zaskoczyło wielu fanów, szczególnie, że – jak twierdzi sam aktor – nie wie, czy jest wierzący. Mimo to, przyznał, że rozmawia z Maryją, opowiada jej o swoim życiu, zwierza się i prosi o pomoc.

Aktor twierdzi:

A Ona przynosi mi ulgę, daje mi towarzystwo, którego nie mam. Zawsze jest ze mną. Słucha mnie i wspiera

Co ciekawe, w posiadłości francuskiego aktora znajduje się prywatna kaplica. Sam ją wybudował 20 lat temu i to w niej chce być pochowany.

Diabeł, który kocha Maryję?

Kiedyś uważany za niekwestionowany symbol męskości, dziś kojarzony głównie z atmosferą skandalu. Przez wielu aktor określany jest jako „diabeł o wyglądzie anioła”.

Z ruchu #MeToo Delon kpił, mówiąc:

Przez całe życie kobiety same pchały mi się do łóżka i nie chciały z niego wyjść, nawet te, które policzkowałem i obrażałem

Francuzi byli oburzeni tymi słowami. Podobnie jak wtedy, gdy przed laty przyznał:

Znacie to powiedzenie Michela Simona: „Gdy masz chęć na kozę, przeleć ją!” I ja się z nim zgadzam

Jednak jak widać, nie tylko kobieta jest zmienna.

Nowe poglądy aktora

W latach 70 plotkowano o zażyłych relacjach, jakie łączyły Delona z Luchino Viscontim – włoskim scenarzystą i reżyserem teatralnym. Źródłem plotek był kochanek Viscontiego, zazdrosny o jego relację z Alainem Delonem.

Wtedy, aktor pytany o swoją relację z reżyserem, odpowiadał:

A nawet jeśli, to co złego w homoseksualizmie?

Widocznie zmienił poglądy, ponieważ niedawno nazwał związki homoseksualistów „gwałtem przeciw naturze”. Aktor angażuje się również w kampanię przeciwko zakazowi aborcji.

Aktor znajduje się na czarnej liście środowisk feministycznych oraz społeczności LGBT we Francji. Na pewno nie pomaga fakt, że otwarcie demonstruje poparcie dla partii Marine Le Pen, znanej z głoszenia antyimigranckich poglądów.

Czy wyznanie o jego największej miłości, pomoże mu nieco ocieplić wizerunek?

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij