×

Najstarsze małżeństwo na świecie. Są razem od 79 lat

Najstarsze małżeństwo na świecie, pod względem stażu małżeńskiego, doczekało się wpisu do Księgi Rekordów Guinessa. Razem mają 215 lat.

Romantyczna historia

Julio Cesar Mora i Waldramina Maclovia Quinteros z Ekwadoru są małżeństwem od 79 lat. Wzięli ślub w 1941 roku, czyli w przyszłym roku będą obchodzili 80. rocznicę ślubu. Co ciekawe, początkowo wcale nie zapowiadało się, że w ogóle zostaną małżeństwem.

Julio i o 5 lat od niego młodsza Waldramira poznali się podczas szkolnych wakacji. Ich relacja przez długi czas była przyjacielska. Po siedmiu latach zrozumieli, że są dla siebie stworzeni i postanowili wziąć ślub. Niestety, ich rodziny nie były tym zachwycone. Jak potem ujawnili małżonkowie, po prostu się nie polubiły, co jest naprawdę dziwne, zważywszy, że Julio i Waldramina przyjaźnili się od dzieciństwa.

No ale wyszło, jak wyszło i ślub trzeba było brać w tajemnicy, podczas kameralnej ceremonii w obecności najbliższych przyjaciół i rodziców chrzestnych.

najstarsza para na świecie
Instagram

Najstarsze małżeństwo na świecie

Na szczęście z czasem relacje rodzinne uległy poprawie. Z pewnością w przełamaniu lodów pomogły narodziny dzieci. Julio i Walderamina dochowali się ich pięcioro. Wszystkie wysłali na studia. Sami pracowali jako nauczyciele aż do emerytury. Z czasem dzieci dochowały się własnych dzieci. Obecnie rodzina składa się z Julia i Waldraminy, ich czworga dzieci, bo najstarszy syn zmarł w wieku 58 lat, 11 wnuków, 21 prawnuków i 9 praprawnuków.

Małżonkowie z Ekwadoru są podwójnymi rekordzistami. Są nie tylko małżeństwem z najdłuższym stażem na świecie, lecz także najstarszym żyjącym małżeństwem.  Razem liczą 215 lat. Waldramina w tym roku skończyła 105 lat, a Julio w październiku będzie obchodził 110. urodziny.  To zagwarantowało im aż dwa wpisy do Księgi Rekordów Guinnessa.

Para cieszy się dobrym zdrowiem i zapowiada, że zamierza spędzić razem jeszcze ładnych parę lat. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa, ich ulubione zajęcia, czyli spotkania rodzinne i wyjścia do teatru uległy ograniczeniu. Została im jeszcze jedna pasja; pielęgnowanie ukochanego ogrodu.

najstarsza para na świecie
Instagram
Źródła: swiatradosci.pl, kobieta.onet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij