×

116-letnia Japonka jest najstarszą kobietą na świecie. Jaki jest jej przepis na długowieczność?

Księga Guinnessa ogłosiła wręczyła certyfikat najstarszej osobie na świecie. Jest nią Kane Tanaka, 116-letnia Japonka. Pochodzi z Fukuoki, czyli największego miasta na wyspie Kiusiu. Obecnie przebywa w domu opieki i to właśnie tam odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatu.

Najszczęśliwsza chwila

Kane Tanaka urodziła się 2 stycznia 1903, czyli w roku, w którym bracia Wright zaprezentowali pierwszy latający samolot. Jest jednym z ośmiorga dzieci. Wyszła za mąż za Hideo Tanakę w 1922 roku, mając zaledwie 19 lat. Małżeństwo miało pięcioro dzieci, z czego jedno było adoptowane. Kane Tanaka doczekała się piątki wnuków i ośmiu prawnuków.

Kiedy Kane Tanaka została zapytana, jaka chwila była najszczęśliwsza w jej życiu, odpowiedziała krótko – „Teraz”.

Twitter

Ogrywa pracowników domu opieki

116-latka zwykle wstaje o godzinie 6:00 rano, a spędza czas na grze w Othello i pogłębianiu wiedzy z matematyki. Gra jest jej ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu i jest w niej na tyle dobra, że zazwyczaj wygrywa z wszystkimi opiekunami. W księdze rekordów Guinnessa przeczytamy także, że jest wielką fanką słodyczy. Czekoladki, które dostała podczas ceremonii, otworzyła od razu. Czyż jej sposób na długowieczność nie jest przyjemny i prosty? ?

Twitter

Poprzedni najstarsi

Kane Tanaka uzyskała tytuł po innej Japonce, Chiyo Miyako. Do tej pory właśnie ona była najstarszą osobą na świecie, niestety zmarła w lipcu zeszłego roku w wieku 117 lat. Za najstarszą osobę, która kiedykolwiek życia w dalszym ciągu uznawany jest Francuzka Jeanne Louise Calment. Zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat.

Nowej rekordzistce gratulujemy i życzymy kolejnych 116 lat.

Może Cię zainteresować

zamknij