×

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie. 31-letnie siostry pragną mieć dzieci

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie mają już 31 lat. Abby i Brittany Hensel mają wspólne ciało, ale mimo to starają się żyć normalnie. Dziewczyny mają wiele planów na przyszłość, które chciałyby zrealizować. Choć mogłoby się to wydawać niemożliwe, siostry Hensel pragną zostać mamami.

Trudne początki

Abby i Brittany Hensel przyszły na świat w Minnesocie w marcu 1991 roku. Dopiero w momencie porodu lekarze odkryli, że bliźniaczki są ze sobą zrośnięte. Dziewczynki posiadały wspólne ciało, jednak każda z nich miała część własnych narządów wewnętrznych. W organizmie biły dwa serca, znajdowały się dwa żołądki, dwie pary płuc, oddzielne kręgosłupy i rdzenie kręgowe. Od pasa w dół wszystkie narządy były jednak wspólne. Siostry miały jeden zestaw rąk i nóg.

Rodzice syjamskich bliźniaczek zadecydowali, że nie będą próbować separacji chirurgicznej, gdyż wiąże się ona z ogromnym ryzykiem. Medycy nie mieli wątpliwości, że wielogodzinna, skomplikowana operacja może doprowadzić do śmierci dzieci. Siostry musiały się nauczyć wspólnego życia. Wraz z upływem czasu szło im coraz lepiej. Nauczyły się współpracować w każdej dziedzinie życia. Razem raczkowały, chodziły i klaskały. W starszym wieku współpraca stała się jeszcze prostsza. Dziewczyny nauczyły się siebie nawzajem i dziś nie mają najmniejszego problemu ze wspólnym wyborem stroju, jedzenia czy uprawianiem sportu.

Siostry zawsze starały się działać jako zespół, ponieważ każda z nich zarządza jedną stroną ciała. Dzięki dobrej koordynacji i wzajemnym zrozumieniu Abby i Brittany ukończyły studia i zdały egzamin na prawo jazdy. Co ciekawe, zdawały go oddzielnie. Raz samochód prowadziła jedna z sióstr, a raz druga. Obecnie pracują jako nauczycielki piątej klasy. Dzielenie ciała z drugą osobą dla większości ludzi wydaje się niewyobrażalne, dlatego w 2012 roku powstał program telewizyjny, w którym siostry Hensel opowiedziały o swoim życiu.

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie

Abby powiedziała kiedyś, że dziś nie wyobraża sobie życia bez siostry.

Nie życzymy sobie, aby nas rozdzielano, ponieważ inaczej nie byłybyśmy w stanie robić wszystkich rzeczy, które teraz robimy, takich jak gra w softball, bieganie i uprawianie sportu.

Siostry już zawsze będą razem, ponieważ gdy jedna z nich umrze, najprawdopodobniej z drugą stanie się to samo. Dziewczyny w jednym z wywiadów dla stacji Discovery Chanel powiedziały, że marzą o tym, aby odnaleźć miłość swojego życia, wyjść za mąż i mieć dzieci. Yunte Huang, autorka książki pt: „Nierozłączni. Słynni syjamscy bracia i ich spotkanie z amerykańską historią” uważa, że to możliwe, aby bliźnięta syjamskie miały potomstwo.

Z pewnością jednak, sam moment współżycia będzie dość dziwny dla obu dziewcząt, ponieważ mają wspólny układ nerwowy i rozrodczy. Gdy mężczyzna pocałuje Abby, Brittany również to poczuje. Podobnie będzie z seksem. Zastanawiające jest również, która z bliźniaczek z prawnego punktu widzenia będzie matką dziecka.

Na całym świecie jest zaledwie 12 dorosłych par bliźniąt syjamskich, które nie zostały rozdzielone. Urodzenie bliźniąt syjamskich zdarza się raz na ok. 190 000 urodzeń.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij