Kategorie Inne

6 pozycji seksualnych, które są najczęściej wyszukiwane w Google. Nie ma się czego wstydzić

Pozycji seksualnych jest naprawdę sporo, jednak nie wszystkie dostarczają nam tyle samo przyjemności. Niektóre z nich wymagają więcej gibkości ze strony partnera czy partnerki, kolejne zdecydowanie lepszej kondycji, a jeszcze inne są na tyle skomplikowane, że nie wszyscy są w stanie im podołać. Nic dziwnego, że pary mają tendencję do tego, aby korzystać ze sprawdzonych metod, w których nie trzeba być nie wiadomo jak sprawnym, aby poczuć się spełnionym. Są więc wśród pozycji seksualnych takie, na które decydujemy się najczęściej. O jakich pozycjach mowa?

Firma Flowercard postanowiła przyjrzeć się nieco bliżej pozycjom seksualnym, jakie cieszą się największym zainteresowaniem wśród społeczeństwa

W tym celu przyjrzała się najczęściej wyszukiwanym pozycjom w Google, aby poznać odpowiedź na to nurtujące pytanie. I choć opublikowane wyniki dotyczą co prawda haseł wpisywanych przez Brytyjczyków w przeciągu jednego miesiąca, śmiało możemy założyć, że nie różnią się one zbytnio od tych, które interesują mieszkańców pozostałych europejskich krajów, a w tym Polski.

Oto pozycje seksualne, które cieszą się największym zainteresowaniem

#1 „69”

Zacznijmy od końca naszego zestawienia. Na szóstym miejscu znalazła się pozycja seksu oralnego z wynikiem 12 tys. wyszukiwań w ciągu miesiąca. Jej nazwa wzięła się z układu ciał partnerów. Tak więc jest to jedna z pozycji, w której dwie osoby ułożone są tak względem siebie tak, że ich usta znajdują się blisko narządów płciowych partnera, umożliwiając wzajemny stosunek oralny. I choć pozycja 69 jest popularna, nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. Wymaga dobrej koordynacji i odpowiedniego ułożenia, aby oboje partnerów mogło rozkoszować się w wygodnym położeniu.

6 pozycji seksualnych, które są najczęściej wyszukiwane w Google. Nie ma się czego wstydzić
imgur.com

#2 Na łyżeczkę

Pozycję na łyżeczkę lub tzw. pozycję dla leniuchów, ponieważ wymagała bardzo mało wysiłku ze strony partnerów, wpisało w wyszukiwarkę 15 tysięcy osób. Na czym polega? Mężczyzna przytula i penetruje swoją leżącą na boku partnerkę od strony pleców, podczas gdy oboje mają lekko ugięte nogi. Nazwa to nie dzieło przypadku: gdyby spojrzeć na nich z lotu ptaka, kształt ich ciał przypomina właśnie łyżeczkę z kuchennej szuflady. Pozycja na łyżeczkę idealnie sprawdza się rano, zaraz po przebudzeniu, jak i po ciężkim dniu, kiedy ekstremalne łóżkowe wyczyny nam nie w głowie.

6 pozycji seksualnych, które są najczęściej wyszukiwane w Google. Nie ma się czego wstydzić
imgur.com

#3 Kobieta na górze („na jeźdźca”)

Na trzecim miejscu w rankingu uplasowała się pozycja, podczas której to kobieta jest na górze – 19 tys. zapytań w wyszukiwarce. I choć polecana jest kobietom lubiącym dominować w łóżku, ponieważ zapewnia im pełną kontrolę nad szybkością i głębokością ruchów, panowie również nie bez powodu ją uwielbiają – w końcu mogą rozkoszować się widokiem kobiecego ciała w trakcie miłosnego uniesienia. 

6 pozycji seksualnych, które są najczęściej wyszukiwane w Google. Nie ma się czego wstydzić
Tristar

#4 Odwrócona kowbojka („odwrócony jeździec”)

Pozycja, która jest bardzo zbliżona do pozycji numer 3, była wyszukiwana 30 tys. razy w ciągu miesiąca. Kiedy para kocha się w pozycji „odwróconego jeźdźca”, mężczyzna leży na plecach, podczas gdy kobieta siada na nim plecami do jego twarzy mocno opierając się na stopach lub kolanach. Minusem tego ułożenia są oddalone od siebie ciała kochanków, ale przecież nie zawsze musimy się mocno do siebie tulić. Nie można również zapominać o bezpieczeństwie, bowiem podczas stosowania tej pozycji doszło już do wielu bolesnych złamań penisa. W związku z tym nie jest to raczej zestawienie dla początkujących kochanków.

6 pozycji seksualnych, które są najczęściej wyszukiwane w Google. Nie ma się czego wstydzić
Paramount Pictures

#5 Pozycja na pieska

Pozycja na pieska to druga najczęściej wyszukiwana pozycja – w skali miesiąca wpisywano ją w wyszukiwarce aż 37 tys. razy. Seks w tym ułożeniu jest szczególnie lubiany przez mężczyzn, ponieważ umożliwia głęboką penetrację, a także zapewnia poczucie dominacji. Na czym polega? W pozycji na pieska kobieta klęka, po czym pochyla się do przodu, wspierając ciało na dłoniach lub przedramionach. Mężczyzna klęka za nią, po czym zaczyna oddawać się miłosnym uniesieniom. Jak pokazują badania z 2017 roku, jest to najbardziej lubiana pozycja w USA i Europie.

6 pozycji seksualnych, które są najczęściej wyszukiwane w Google. Nie ma się czego wstydzić
Columbia Pictures

#6 Pozycja misjonarska

Pozycja misjonarska, a więc ta najbardziej klasyczna i popularna, nie ma sobie równych. W ciągu miesiąca zapytano o nią w wyszukiwarce 42 tys. razy, co może dawać do myślenia. Skoro jest najbardziej znaną pozycją, to dlaczego kochankowie tak często decydują się na wyszukiwanie jej w sieci? Niewykluczone, że chcą ją w jakiś sposób urozmaicić. Nie da się również ukryć, że jest to pozycja, na którą najczęściej decydują się osoby rozpoczynające współżycie seksualne. Bardzo więc możliwe, że poszukują na jej temat po prostu więcej informacji. Dla sprostowania dodajmy, że jest to pozycja, w której mężczyzna znajduje się na kobiecie leżącej na plecach i oboje są skierowani twarzami do siebie.

6 pozycji seksualnych, które są najczęściej wyszukiwane w Google. Nie ma się czego wstydzić
imgur.com

Pamiętajmy przy tym wszystkim, że seksuolodzy doradzają, aby urozmaicać współżycie ze swoim stałym partnerem. Nuda to jest coś, co zabija relację i doprowadza do zdrad, zatem czasami warto trochę poeksperymentować.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy