×

Uchodzi za najpiękniejszą stewardessę świata. Pasażerowie ją uwielbiają

Najpiękniejsza stewardessa świata pracuje w tanich liniach lotniczych. Pasażerowie, porażeni jej urodą, chcą latać tylko z nią. Jednak na podniebny romans nie ma szans. Stewardessa jest szczęśliwą mężatką.

Zawód stewardessy – czy jest trudny?

Zawód stewardessy jeszcze kilkadziesiąt lat temu uchodził za jeden z najbardziej atrakcyjnych, zwłaszcza w krajach socjalistycznych. Stewardessy, w odróżnieniu od pozostałych obywateli, którzy nawet nie mogli trzymać w domu paszportu, mogły służbowo odwiedzać najdalsze zakątki świata.

Z czasem zawód ten przestał uchodzić za wymarzony i stewardessy zaczęły być lekceważąco nazywane „podniebnymi kelnerkami”. Tymczasem jest to zawód trudny i wymagający. Staje się to jasne już na etapie rekrutacji. Kandydatki na stewardessy muszą mieć żelazne zdrowie, być wysportowane i koniecznie umieć świetnie pływać, na wypadek awaryjnego lądowania na wodzie.

Muszą przejść trudne szkolenie, obejmujące między innymi postępowanie w razie wodowania, holowania ludzi, sposoby przetrwania i ratowania pasażerów, jeśli dojdzie do katastrofy samolotu.

Stewardessy i stewardzi muszą dostosować całe swoje życie do grafiku przewoźnika, dla którego pracują. Mogą zapomnieć o wolnych weekendach czy spędzaniu świąt z rodziną. Zwiedzanie świata też stało się problematyczne. Zwłaszcza na krótszych trasach czarterowych załoga między przylotem i odlotem ma zaledwie kilka godzin, które spędza na sprzątaniu samolotu.

Najpiękniejsza stewardessa świata – kim jest Sonja Gresa? Ile ma lat?

Od dawna przy rekrutacji do tego zawodu nie obowiązuje już górny limit wieku czy kryterium prezencji. Mimo to pasażerowie zdecydowanie bardziej przywiązują się do atrakcyjnych stewardess i stewardów.

Przekonała się o tym pracująca w tanich liniach lotniczych Sonja Gresa. 26-letnia Węgierka żartuje, że zyskała już stałych pasażerów, którzy wybór lotu uzależniają od jej obecności na pokładzie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez SZONJA GRESA (@szonjus)

Sonja uchodzi za najpiękniejszą stewardessę świata. Jej profil na Instagramie obserwuje blisko 60 tysięcy osób, a nowych ciągle przybywa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez SZONJA GRESA (@szonjus)

Ona sama dba o to, by jej profil na Instagramie był interesujący dla obserwujących. Często zamieszcza ciekawe zdjęcia z pokładu samolotu przeplatane fotografiami, dokumentującymi jej hobby, czyli tajniki makijażu. Pasażerowie, którzy kupują bilety specjalnie po to, by spotkać ją w samolocie, powinni jednak pozbyć się złudzeń. Sonja od 2019 roku jest szczęśliwą mężatką.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez SZONJA GRESA (@szonjus)

Źródła: kobieta.wp.pl, interviewme.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij