×

Najnowszy sondaż Kantar. Wyraźna przewaga jednego z kandydatów

To już ostatnia prosta w wyścigu o fotel prezydenta. Kandydaci mają jeszcze niespełna dwa dni, żeby pozyskać głosy niezdecydowanych. A tych, według ostatnich badań, jest coraz mniej. Najnowszy sondaż Kantar na pewno ucieszy sztab Rafała Trzaskowskiego. Zapowiada się również kolejny rekord frekwencji!

Białe koszule i ciemne sprawy

Każdy, kto w telewizji lub na żywo obserwował wysiłki kandydatów na prezydenta, wie, że sporo ich dzieli, ale łączy jedno – białe koszule.

Białe koszule, zakasane rękawy, brak krawata i rozpięty guzik – tak podczas większości spotkań z wyborcami prezentował się zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski. O przypadku nie może być mowy, szczególnie, że o wizerunek kandydatów dbają sztaby ludzi. Ten dość nieformalny strój, brak garnituru i zakasane rękawy, mają wyrażać gotowość do pracy. Jest elegancko i schludnie, ale nieformalnie. To spora odmiana, w stosunku do kampanii wyborczej sprzed pięciu lat, kiedy i Komorowski, i Duda, chętnie występowali w garniturach.

Ale biel koszuli nie idzie w parze z czystością intencji. Kandydaci wykorzystują każdą szansę, by dopiec sobie nawzajem i wyciągnąć na światło dzienne wszystkie ciemne sprawy z przeszłości. Wczoraj Trzaskowski zaapelował do Dudy, żeby ujawnił informacje dotyczące ułaskawień. Sztab PiS zażądał natomiast od Trzaskowskiego wyjaśnień w sprawie wyjazdu do Brazylii sprzed lat.

Złośliwi (a może po prostu uważni) zauważają, że kandydaci mało mówią o Polsce i Polakach, ale bardzo dużo o sobie nawzajem.

Najnowszy sondaż Kantar

Wyniki sondażu Kantar przed I turą były najbardziej zbliżone do ostatecznych wyników kandydatów. A zatem prezydent Andrzej Duda ma powody do zmartwień…

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-8 lipca br. na próbie reprezentatywnej 978 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Z badania wynika, że Trzaskowski – z niewielką przewagą – wygrywa z Dudą.

Na kandydata KO zagłosowałoby 45 proc. respondentów, natomiast na prezydenta Dudę głos oddałoby 44 proc.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało aż… 81 proc. respondentów. 53 proc. z nich zdecydowanie pójdzie do urn.

Choć liczba niezdecydowanych powoli topnieje, 12 lipca nadal wszystko może się zdarzyć. Jak wynika z sondażu Kantar, nadal 11 proc. pytanych nie wie, na kogo ma oddać głos.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować