×

Gdy się urodziła ważyła 243,8 grama. Była najmniejszym zdrowym noworodkiem na świecie!

To, co wydarzyło się w styczniu szpitalu Sharp Mary Birch Hospital w San Diego, niektórzy określają mianem cudu. W tamtejszej placówce w 23. tygodniu ciąży przyszło na świat najmniejsze zdrowe dziecko w dziejach udokumentowanej medycyny. Dziewczynka o imieniu Saybie w dniu narodzin ważyła… 243,8 g! Ten rekordowy wynik pozwolił się jej zapisać księdze najmniejszych noworodków świata, Tinies Baby Registry, która jest prowadzona przez wydział medyczny Uniwersytetu Iowy.

Najmniejsze zdrowe dziecko opuściło szpital po prawie pięciu miesiącach spędzonych w inkubatorze

Warto zaznaczyć, że mimo bardzo niewielkiej masy ciała, maleństwo przyszło na świat zdrowe. I choć prawdopodobnie znaczna część lekarzy nie dawałoby mu najmniejszych szans na przeżycie, dzisiaj, niespełna 5 miesięcy od momentu narodzin, mała wojowniczka waży 2 kilogramy.

Rodzice maleństwa chcą pozostać anonimowi

Niewykluczone, że informacja o istnieniu małej Saybie nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie fakt, że rodzice zgodzili się by podzielić się jej historią. Oni sami zastrzegli sobie jednak anonimowość. Prawdopodobnie zdają sobie sprawę, że gdyby podjęli inną decyzję, ich życie mogłoby się diametralnie zmienić za sprawą.

Gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego dla całej rodzinki!

Może Cię zainteresować

zamknij