×

To najmłodszy geniusz na świecie! Już w żłobku sam sobie czytał książki i miał ciekawe hobby

3-latek, to obecnie najmłodszy członek Mensy. Chłopiec zdobył aż 142 punkty w teście IQ. Tak wysokim rezultatem może się poszczycić zaledwie 0,3 procent populacji. Dziecko zyskało ogromną sławę i już teraz jest nazywane geniuszem.

Najmłodszy członek Mensy

Chłopiec został najmłodszym członkiem Mensy, największego i najstarszego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Rodzice Haryza, którzy są z wykształcenia inżynierami, odczuwają ogromną radość z sukcesu syna.

Rodzina pochodzi z Malezji, jednak na stałe wszyscy mieszkają w Wielkiej Brytanii. Haryz Nadzim Mohd Hilmy Naim (tak, to są jego pełne dane osobowe) to pierwsze dziecko pary.

Bliscy chłopca nie od razu zauważyli nadzwyczajne umiejętności 3-latka. To opiekunki w żłobku zwróciły uwagę na to, że maluch znacząco wyróżnia się na tle pozostałych dzieci i powiadomiły o tym rodziców.

Matka „geniusza”, Nur Anira Asyikin Hashim bardzo cieszy się z uzdolnień syna. Jak przekonuje:

Już w żłobku potrafił przeczytać wszystkie swoje ulubione książki.

Celujący wynik testu

3-latek był egzaminowany przez dr Lyna Kendalla, psychologa specjalizującego się w pracy z wybitnie uzdolnionymi dziećmi. Haryz zdobył 142 punkty w Skali Inteligencji Stanford-Binet. Jego inteligencja posiada poziom odpowiadający predyspozycjom intelektualnym 0,3 proc. populacji.

Chłopiec został przyjęty do Mensy, jako najmłodszy członek. Aby wstąpić w szeregi stowarzyszenia, należy uzyskać wynik umieszczający osobę zdającą w… 2% populacji o najwyższym ilorazie inteligencji. Jest to, oprócz wyrażenia woli wstąpienia do organizacji i opłacenia składki, jedyny warunek.

Matka dziecka stwierdziła, że nie zamierza wywierać jakichkolwiek presji na chłopcu.

Spróbujemy osiągnąć złoty środek. Oczywiście będziemy go motywować do nauki, ale jednocześnie nie zamierzamy wywierać na niego presji. Chcemy, żeby był normalnym dzieckiem, bawił się i miał kolegów

Na chwilę obecną jej syn nie wie, jak bardzo jest wyjątkowy. Z przyjemnością czyta angielskie książki, a z rodzicami rozmawia po malezyjsku. Uwagę zwraca jego duże zainteresowanie liczbami i fakt, że woli prowadzić rozmowy z dorosłymi i starszymi od siebie dziećmi, niż z rówieśnikami.

Jego matka mówi jednak, że na co dzień nie różni się od pozostałych trzylatków.

Lubi skakać po kałużach, śpiewać i rysować. Mamy cichą nadzieję, że kiedyś spożytkuje swoje zdolności w jakimś pożytecznym celu. Ale tak naprawdę dla nas najważniejsze jest to, żeby był szczęśliwy

Jak wykorzysta swój potencjał?

Czas pokaże, czy chłopiec zdoła w pełni wykorzystać drzemiący w nim potencjał. Internauci zwracają uwagę w komentarzach, że sam wynik testu inteligencji nie jest wyznacznikiem wiedzy, lecz jedynie znacznym ułatwieniem do jej przyswajania.

Niektórzy zastanawiają się:

Ciekawe czy ten młody człowiek już przeczytał wszystkie rozprawy filozoficzne napisane oczywiście po łacinie?
Interesuje się już liczbami…Na czym polega jego geniusz? Myślałam że już rozwiązuje skomplikowane zadania…

Wielu zaznacza, że nie wiadomo, czy jego zdolności będą miały możliwość się rozwinąć i piszą ironicznie:

I tak będzie składał ajfony

Trzymamy kciuki, aby Haryz rozwijał swój intelekt i pewnego dnia zaczął wykorzystywać go dla dobra ludzkości, jednocześnie ucierając nosa sceptykom

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować