×

Poszukuje osoby, która będzie robić mu zdjęcia telefonem podczas podróży i wrzucać na Instagram

Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo znaleźć osobę, która zdecyduje się rzucić wszystko i nawet w zamian za bardzo wysokie pieniądze podróżować po całym świecie bez zaplanowanego z wyprzedzeniem grafiku. W końcu każdy człowiek ma jakieś zobowiązania lub przyzwyczajenia, z których niełatwo jest zrezygnować.

najfajniejsza praca na świecie
Instagram

Kusząca oferta

Australijski milioner, który dopiero co zatrudnił osobistego asystenta do „najfajniejszej pracy na świecie” pragnie powiększyć swój zespół. Poszukuje nowego osobistego fotografa. W zamian za piękne zdjęcia oferuje pensję w wysokości… 37 600 USD!

Matthew Lepre, założyciel Ecom Warrior Academy, potrzebuje kogoś, kto będzie mu towarzyszył w trakcie podróży po Europie i Stanach Zjednoczonych, jednocześnie robiąc zdjęcia i publikując je w mediach społecznościowych. Brzmi rewelacyjnie, prawda? Aby wziąć udział w rekrutacji wystarczy posiadać ważny paszport, mieć smartfona oraz oko do robienia dobrych zdjęć, a także możliwość podróżowania w każdej chwili.

Internetowy biznes

Firma 27-letniego Lepre zajmuje się sprzedażą kursów internetowych, które dostarczają informacji niezbędnych do założenia biznesu w Internecie lub poprawienia skuteczności już istniejącej działalności.

W związku ze swoją pracą, Matthew Lepre sporo podróżuje, o czym opowiedział w mediach:

Tylko w ciągu ostatniego roku udało mi się rozwinąć biznes podczas podróży do ZEA, Indonezji, USA, Nowej Zelandii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Tajlandii. Do tej pory polegałem na swoim najlepszym przyjacielu, który zawsze był ze mną, aby robić zdjęcia telefonem

Lepre tłumaczy, skąd pojawiła się potrzeba zatrudnienia jeszcze jednej osoby.

Ostatnio moja firma bardzo szybko się rozwinęła i teraz potrzebuję, aby mój kolega, Mitch pracował w nieco innych obszarach. Dlatego, dodaję to ogłoszenie, aby znaleźć kogoś, kto zastąpi go w dotychczasowych obowiązkach fotografa

Milioner zaznacza, że wybrana osoba musi być elastyczna i dopasować się do jego szalonego harmonogramu, który może go zaprowadzić w dowolnej chwili gdziekolwiek.

najfajniejsza praca na świecie 2
Instagram

Nieziemskie warunki pracy

Potencjalny fotograf Lepre, może oczekiwać, że otrzyma cały sprzęt fotograficzny. Dodatkowo milioner będzie opłacał wszystkie loty i zakwaterowanie za granicą. Zasadniczo fotograf będzie zarabiał, podróżując po całym świecie.

Pochodzący z Sydney, Lepre wyjaśnił, że jego życie ostatnio stało się „dość gorączkowe”, dlatego potrzebuje pomocnej dłoni.

Zaledwie kilka tygodni temu jedna z wiodących stacji telewizyjnych w Mediolanie poprosiła mnie o rozmowę kwalifikacyjną, więc musiałem rzucić wszystko, wskoczyć do samolotu i podróżować na drugi koniec świata.

Na początku tego roku Lepre opublikował podobne ogłoszenie o poszukiwaniu osobistego asystenta. Obiecywał wówczas 35 600 USD i podobne przywileje.

Po przejrzeniu 70 000 zgłoszeń, zdecydował zatrudnić byłą studentkę mody, Tyannę De Assis. W październiku dziewczyna powiedziała w mediach:

Po czterech miesiącach pracy w agencji fotograficznej, pojechałam do Los Angeles, a kiedy tam byłam, dowiedziałam się, że zostałam zakwalifikowana do kolejnego etapu rekrutacji. Wróciłam do Sydney, przeszłam telefoniczną rozmowę z Mattem i tak to się zaczęło

Dziewczyna miała już pewne doświadczenie w prowadzeniu mediów społecznościowych, co było dużym plusem w procesie rekrutacyjnym.

Ta praca jest dla mnie idealna, ponieważ mogę podróżować, co i tak robię często i przy okazji realizować się w swoim zawodzie.

najfajniejsza praca na świecie 3
Instagram

Z pewnością, praca z Matthew Lepre będzie bardzo ekscytująca i pełna wrażeń, ale trudno przypuszczać, że jego współpracownicy będą mu towarzyszyć przez dłuższy czas. Życie w ciągłej niepewności bez możliwości zaplanowania czegokolwiek zazwyczaj bardzo źle odbija się na relacjach rodzinnych czy towarzyskich i ostatecznie skutkuje koniecznością zmiany pracy.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram.com

Może Cię zainteresować