×

Najdroższy film na polskim YouTubie. Kwota, jaką wydał Friz, zwala z nóg!

Najdroższy film na polskim YouTubie. Pewnie od razu pomyślałeś, że zrobił go Friz. Nic dziwnego, w końcu 24-letni Karol Wiśniewski jest najpopularniejszym influencerem w kraju. W dodatku najbogatszym i najbardziej pomysłowym. Jego twórczość ogląda codziennie setki tysięcy fanów, o czym świadczą miliardowe wyświetlenia. Czym tym razem ich zaskoczył?

Fenomen chłopaka z Krakowa

Karol Wiśniewski, znany jako Friz, urodził się 13 lutego 1996 roku w Krakowie. Swój pierwszy kanał w serwisie YouTube utworzył, gdy miał 14 lat. Młody influencer zaczynał od nagrywania krótkich filmików, które przedstawiały triki na rolkach oraz publikowania wideo związanych z grą Pokemon GO.

Później okazało się, że jego przygoda z Internetem zaczęła przeradzać się w poważny biznes. I tak, w 2018 roku Friz stworzył Ekipę, z którą zamieszkał, by nagrywać filmy na YouTube w stylu “internetowego Big Brothera”.

Dziś Friz jest najpopularniejszym youtuberem w kraju. Jego kanał na YouTubie śledzi ponad 4 miliony osób, a profil na Instagramie – 2,5 miliona followersów! Według magazynu Forbes, to jeden z najbardziej wpływowych polskich influencerów. W rankingu wyprzedza go jedynie Robert Lewandowski.

I nie, nie jest to chłopak na utrzymaniu bogatych rodziców, za pieniądze których może spełniać swoje kaprysy, by je filmować i wrzucać do sieci. Karol na swój sukces ciężko zapracował. W Internecie siedzi od lat! Na swoich błędach uczył się, jak działają algorytmy YouTube’a i zwracał szczególną uwagę na to, jakie treści podobają się jego odbiorcom. To wszystko zaowocowało, zarobki Friza w 2019 roku przekroczyły 10 mln zł!

Najdroższy film na polskim YouTubie

Wiśniewski nie przestaje zaskakiwać swoich widzów. Im więcej posiada, tym więcej inwestuje w produkcję filmów z Ekipą. Na wideo, które udostępnił 25 sierpnia 2020 roku wydał horrendalną sumę pieniędzy! Tym samym stało się ono najdroższym filmem na polskim YouTubie.

Ile kasy wydał Friz i na co konkretnie? Produkcja warta fortunę obejmuje m.in. relację z wyjazdu na urlop całej Ekipy, który obfitował w różnego typu atrakcje (opłacone oczywiście przez 24-letniego youtubera). Przyjaciele mogli spędzić czas na polu golfowym oraz skoczyć z 250-metrowej wieży. Wykonali również wspólny tatuaż. To jednak nie wszystkie wydatki Karola…

Friz bowiem zapragnął wziąć udział w sesji zdjęciowej pod wodą. Już na początku najdroższego filmu w historii polskiego YouTube’a widać, jak Karol przygotowuje się do tego. Ubiera kosztowny garnitur od Gucciego, a później, jak gdyby nigdy nic, siada w fotelu przymocowanym na dnie basenu. To właśnie wtedy powstaje zdjęcie, którego koszt sięga 20 tysięcy złotych.

Skrupulatni internauci próbowali oszacować, ile Friz mógł wydać na produkcję najdroższego filmu youtuberskiego. I według ich obliczeń, było to ponad 80 tys. zł! Ta kwota przyprawia o zawrót głowy, prawda?

Poniżej możesz obejrzeć całe nagranie uznane za „najdroższy film na polskim YouTubie”. Inni zrobili to juz prawie 3 miliony razy!

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować