×

Lista najczęściej nadawanych imion w Polsce w 2018. U dziewczynek królowało imię Zuzia

Końcówka poprzedniego i początek bieżącego roku to idealny moment na różnego rodzaju podsumowania. Tym razem chcielibyśmy się skupić na nadawanych dzieciom imionach, które wiodły prym w ubiegłym roku.

Trendy najpopularniejszych imion w Polsce zmieniają się z roku na rok

Nie zmienia to jednak faktu, że imiona, jakie nadajemy naszym pociechom, mają wpływ na całe ich życie, dlatego wybór nigdy nie należał i nie będzie należał do łatwych. Podczas gdy jedni wybierają imiona obcojęzyczne, inni stawiają na popularność, a jeszcze inni na pozytywne skojarzenie lub tradycję, a co za tym idzie, nadają imię po dziadku, babci lub innym członku rodziny. Są jednak takie imiona, które nadawane są dzieciom najczęściej.

Ministerstwo Cyfryzacji podało spis imion, jakie najczęściej rodzice nadawali swoim pociechom w 2018 roku.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek

Na pierwszym miejscu w zestawieniu najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek, znalazło się imię Zuzanna, które od kilku lat nie traci na popularności. Nie inaczej jest w przypadku pozostałej czwórki.

Oto top 5 imion dla dziewczynek:

  • Zuzanna   4258
  • Julia   4168
  • Zofia   3910
  • Maja   3847
  • Hanna   3800

Ministerstwo Cyfryzacji podało także spis imion, które możemy zaliczyć do najbardziej nietypowych. I tak oto imię Mia w pierwszym półroczu otrzymało 250 dziewczynek (w całym 2017 roku było ich 401). Na tej liście znajdują się także takie imiona jak: Lea, Zoja, Maya, Kira, Stella, Zoe, Alisa, Polina, Halszka, Noelia, Kesja, Nika, Kataleja, Kora, Polianna czy Dagna. Znacie osobę, którą nosi jedno z tych imion?

Najpopularniejsze imiona dla chłopców

Na pierwszym miejscu w zestawieniu najczęściej nadawanych imion dla chłopców, znalazło się imię Antoni. Poniższa lista świadczy o tym, że rodzice – podobnie jak w przypadku dziewczynek – stawiali głównie na tradycyjne imiona.

Oto top 5 imion dla chłopców:

  • Antoni   4612
  • Jakub   4444
  • Jan   4084
  • Szymon   3991
  • Aleksander   3715

Tak, jak w przypadku dziewczynek, w przypadku chłopców również nie zabrakło miejsca na imiona, który w szczególny sposób zwróciły uwagę ludzi. Do najbardziej nietypowych imion, które zostały nadane w ubiegłym roku, należą bez wątpienia: Aaron, Liam, Armin, Santiago, Nikita, Artem, Teo, Itan i Milo. Znacie jakiegoś chłopca, który nosi jedno z tych imion?

Wnioski

W stosunku do poprzedniego roku nie zaszły praktycznie żadne zmiany. Sympatią rodziców cieszą się niemal te same imiona, a zmienia się jedynie ich kolejność na pierwszych miejscach. Czy ten trend już niebawem się zmieni?

Które z wyżej wymienionych imion podoba Wam się najbardziej? Koniecznie dajcie znać, jak daliście, albo dalibyście na imię swojemu dziecku.

Może Cię zainteresować

zamknij