×

Najbrzydszy pies świata wzbudza ogromne emocje. Co to za rasa?

Najbrzydszy pies świata – rasa oraz zdjęcia. Podczas 26. targów Sonoma-Marin odbywających się w miejscowości Petaluma w Kalifornii po raz kolejny wybrano najbrzydszego psa na świecie. Tytuł najbrzydszego psa świata otrzymał Peanut (ang. Orzeszek) z Greenville w Karolinie Północnej.

Najbrzydszy pies na świecie

Peanut, czyli Orzeszek, pokonał licznych konkurentów na drodze do tytułu najbrzydszego psa na świecie. Niektóre ze startujących w konkursie czworonogów były bezwłose, inne miały na ciele brodawki albo narośle.

Jednak największe uznanie sędziów zdobył psiak Holly Chandler. Oto Peanut – najbrzydszy pies świata.

Najbrzydszy pies świata – rasa

Peanut, najbrzydszy pies świata zyskał popularność dzięki konkursowi organizowanego co roku w Stanach Zjednoczonych, w którym wybiera się najmniej urodziwe stworzenia. Zdobycie tego tytułu przyczyniło się również do rozsławienia jego wzruszającej historii.

Podejrzewa się, że Peanut to mieszaniec Chihuahua-Shitzu. Mały psiak jest ofiarą wykorzystywania zwierząt, co widać po jego wyglądzie. Żeby tego było mało, w trakcie pożaru stracił wargi i powieki, a przez to nie może zamknąć oczu i ciągle łzawi. Nikt nie spodziewał się, że ktoś będzie chciał go przygarnąć.

Po spędzeniu dziewięciu długich miesięcy w schronisku dla zwierząt, dobre wieści w końcu dotarły do ​​jego chudych uszu. Holly Chandler z Karoliny Północnej postanowiła go adoptować i od tego momentu sprawy miały się już tylko lepiej!

Peanut – najbrzydszy pies świata

W trakcie konkursu w 2014 roku, Peanut pokonał 29 innych niekonwencjonalnie wyglądających psów w organizowanym w Kalifornii konkursie na najbrzydszego psa na świecie. Główna nagroda to wspaniałe trofeum oraz 1500 dolarów, więc było o co walczyć!

Właścicielka uwielbia swojego „brzydala”:

On jest moim dzieckiem. Nie postrzegam go jako brzydkiego, wbrew temu co mówią sędziowie. Nie ma już ust ani powiek. Nie może zamknąć oczu, więc ciągle mu łzawią. Łzy spływają do jego nosa, dzięki czemu ma z tego powodu ładne pęcherzyki smarków. To wspaniałe, że dodają mu charakteru!

W rozmowie z Associated Press właścicielka psiaka powiedziała, że wygraną w konkursie przeznaczy na opłacenie leczenia innych ofiar znęcania się nad zwierzętami.

Konkurs na najbrzydszego psa na świecie

Na targach Sonoma-Marin co roku odbywa się konkurs na najbrzydszego psa na świecie. Wielu właścicieli z całego świata zgłasza swoje bezzębne, ślepe i prawie łyse pociechy. Dla nich stanowią one największą dumę. Chcą tym samym pokazać, że brzydki wcale nie znaczy gorszy.

Co roku walka o tytuł najbrzydszego psa świata jest bardzo zacięta. Jury ocenia kandydatów na podstawie ich „wrodzonej brzydoty”. Do takich kryteriów zaliczają się zarówno psy rasowe, jak i mieszane.

Jak zapewniają organizatorzy konkursu, celem wyboru najbrzydszego psa świata nie jest naśmiewanie się, czy wyszydzanie z czworonogów. Ma to uświadomić miłośnikom zwierząt, że nawet pozornie mało atrakcyjne z wyglądu psiaki, posiadają swój specyficzny urok i zasługują na miłość.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat w konkursie na najbrzydszego psa świata najczęściej zwyciężały czworonogi reprezentujące rasę grzywacz chiński.

Źródła: www.youtube.com, www.theloop.ca, time.com, www.cbsnews.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij