×

12 najbogatszych kobiet świata. Dowiedz się, co tak naprawdę robi każda z nich na co dzień

Kiedy pomyślisz o najbogatszych kobietach świata, jak je sobie wyobrażasz? Czy według Ciebie są to znane aktorki, modelki, a może żony wielkich biznesmenów?

Czas najwyższy przełamać stereotypowe myślenie o bogatych kobietach i pokazać, że same są w stanie zarabiać ogromne sumy pieniędzy.

12. Sheikha Mozah, Katar

Wiek: 58 lat

Majątek: 10 milionów dolarów

Sheikha Mozah Bint Nasser Al-Missned jest drugą żoną katarskiego emira i matką 7 dzieci. Sheikha działa nie tylko na rzecz społeczeństwa i angażuje się w politykę, ale również popiera postęp naukowy i technologiczny swojego kraju. Dodatkowo została uznana za „jedną z najbardziej stylowych kobiet na świecie”.

11. Ivanka Trump, USA

Wiek: 35 lat

Majątek: 740 milionów dolarów

Choć najstarsza córka Donalda Trumpa może liczyć na pieniądze od ojca, aby żyć beztrosko, zdecydowała, że sama osiągnie sukces i wszystko wskazuje na to, że jej się udało! Dzisiaj jest właścicielką kilku firm, często pojawia się w telewizji, a nawet wydała własną książkę. Pomimo bardzo napiętego grafiku, zawsze znajduje czas dla siebie i rodziny.

10. Pansy Ho, Chiny

Wiek: 54 lat

Majątek: 3,4 miliarda dolarów

Pansy Ho jest córką Stanleya Ho, miliardera znanego jako „Króla hazardu”. Pansy jest najbogatsza spośród rodzeństwa liczącego 17 osób. Aktualnie jest również bogatsza od swojego ojca.

9. Margarita Louis-Dreyfus, Francja

Wiek: 55 lat

Majątek: 5,3 miliarda dolarów

Margarita Louis-Dreyfus jest najbogatszą Rosjanką. Po śmierci męża została prezesem Louis Dreyfus Group i właścicielem drużyny piłkarskiej Olympique de Marseille. Margarita ożeniła się ponownie i niedawno urodziła dwójkę dzieci.

8. Carrie Perrodo, Singapur

Wiek: 66 lat

Majątek: 5,3 miliarda dolarów

Jedna z największych, prywatnych firm naftowych na świecie trafiła w ręce Carrie po tym, jak jej mąż, Hubert Perrodo, zginął w 2006 roku. Obecnie firmą zarządza syn, a Carrie poświęca większość swojego czasu celom charytatywnym. Choć ma 66 lat, wciąż wygląda niesamowicie!

7. Charlotte Casiraghi, Monako

Wiek: 31 lat

Majątek: 5,7 miliarda dolarów

Wnuczka Grace Kelly pracuje jako dziennikarz i poświęca swój wolny czas na jazdę konną. Wszystko wskazuje na to, że Charlotte odziedziczyła nie tylko ogromny majątek, ale również wyjątkową urodę po swojej sławnej babci.

6. Christy Walton, USA

Wiek: 68 lat

Majątek: 6,1 miliarda dolarów

Wdowa po Johnie T. Walton została niegdyś okrzyknięta tytułem najbogatszej kobiety na świecie. I choć stan jej konta stopniowo maleje, nadal jest jedną z najbardziej wpływowych filantropów.

5. Iris Fontbona, Chile

Wiek: 74 lat

Majątek: 13,7 miliarda dolarów

Iris odziedziczyła fortunę po mężu. Jest najbogatszą chilijską kobietą i z powodzeniem prowadzi rodzinny biznes. Trzeba również przyznać, że jak na swój wiek wygląda rewelacyjnie!

4. Laurene Powell Jobs, USA

Wiek: 53 lat

Majątek: 20 miliardów dolarów

Wdowa po założycielu znanej na całym świecie marki Apple. Dzisiaj jest jedną z najbogatszych kobiet na świecie. Prowadzi ogromny biznes i uczestniczy w wielu wspaniałych projektach charytatywnych.

3. Susanne Klatten, Niemcy

Wiek: 55 lat

Majątek: 22,5 miliardów dolarów

Głowa firmy farmaceutycznej, Susanne Klatten, wraz z bratem posiada również połowę akcji BMW. Najbogatsza kobieta Niemiec z powodzeniem prowadzi swoją działalność. Czas wolny spędza w gronie najbliższej rodziny.

2. Alice Walton, USA

Wiek: 67 lat

Majątek: 38,7 miliardów dolarów

Kolejna miliarderka, która wzbogaciła się dzięki Wal-Mart. Córką Sam Waltona jest druga na szczycie najbogatszych kobiet świata. Lubi sztukę i posiada jej prywatne kolekcje.

1. Liliane Bettencourt, Francja

Wiek: 94 lat

Majątek: 43,1 miliardów dolarów

Pomimo swojego wieku, królowa L’Oreal jest właścicielką fundacji charytatywnej i nadal bardzo ciężko pracuje. Choć ma już 94 lat, najbogatsza kobieta świata wciąż wygląda rewelacyjnie, prawda?

Polecane

Może Cię zainteresować