×

Nie Uwierzysz Czym Zajmuję się Ten Człowiek Siedzący w Starym Garbusie.

Poznajcie José Mujica. Być może i wygląda jak zwyczajny farmer albo czyjś dziadek, ale nic bardziej mylnego.
Ten człowiek jest znany na całym świecie jako „najbiedniejszy prezydent”. Wiedzie on bardzo skromne życie… i jednocześnie rządzi Urugwajem. Jest prezydentem, który naprawdę troszczy się o swój naród – nie pobiera nieprzyzwoicie wysokich pensji, tylko ze względu na swoje stanowisko. Przeznacza 90% ze swojej miesięcznej pensji (12 tys. dolarów), na cele charytatywne, wspomagając biednych ludzi i drobnych przedsiębiorców.

Polacy, posłuchajcie:

Nie jest rzadkością zobaczyć go tak ubranym. Nie obchodzą go pieniądze, ani wygląd – dla niego najważniejszym zadaniem jest sprawowanie władzy nad krajem.

Biedny prezydent

Poświęcił całe swoje życie walcząc o swój kraj. Dosłownie.

Biedny prezydent

Był partyzantem wojennym, walczącym o prawa mieszkańców Urugwaju. Został dwukrotnie aresztowany oraz sześciokrotnie postrzelony podczas próby ucieczki z więzienia.

Biedny prezydent

Oto pałac prezydencki w Urugwaju, w którym José MÓGŁBY mieszkać. Planuje przekształcić go w muzeum pełne dokumentów i osobistych rzeczy poprzednich prezydentów.

Biedny prezydent

Mógłby, ale tam nie mieszka – nie interesują go luksusy pałacu prezydenckiego. José woli mieszkać tutaj, na farmie razem ze swoją żoną.

Biedny prezydent

Jest rolnikiem na pól etatu. Wraz z żoną zajmują się również sprzedażą kwiatów. Jego samochód to 27-letni „Garbus”.

Biedny prezydent

Posiada tylko dwóch ochroniarzy… są nimi jego psy. Oczywiście wliczając w to jego ukochaną, trójnogą suczkę „Manuele”.

Biedny prezydent

Urugwajczycy uwielbiają swojego przywódce – mając tak szlachetnego człowieka za prezydenta, z pewnością mogą być z niego dumni.

W czasach, kiedy wydaje się, że tylko bogaci politycy rządzą światem, informacja o istnieniu człowieka takiego jak José jest naprawdę zdumiewająca.

Podziel się tą wspaniałą historią z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij