×

Iran wyznaczył nagrodę za głowę Donalda Trumpa! Kwota, która padła jest horrendalna

Eskalacja konfliktu stale narasta. Iran zapowiedział „krwawą zemstę” za śmierć swojego generała oraz wyznaczył nagrodę za głowę Donalda Trumpa. Ile dokładnie?

Zbliżający się konflikt na Bliskim Wschodzie

Od miesięcy panuje ogromne napięcie pomiędzy Iranem a Stanami Zjednoczonymi. USA próbowało kontrolować potomków Persów, ci jednak skutecznie stawiali opór. W ostatnich dniach jednak doszło do eskalacji konfliktu na ogromną skalę. Donald Trump wydał rozkaz zabicia irańskiego generała. Oba państwa szykują się do wojny.

Ameryka musi się obawiać?

Wbrew pozorom Iran nie jest państwem, które USA może lekceważyć. Dysponuje znacznymi siłami wojskowymi oraz fanatycznymi komórkami terrorystycznymi, ukrywającymi się w różnych rejonach Bliskiego Wschodu. Do tego ogromna nienawiść względem Stanów Zjednoczonym zjednoczyła ogromną część społeczeństwa i jeśli konflikt wybuchnie jego wsparcie będzie bezcenne.

Ghasem Solejmani został bohaterem oraz męczennikiem w oczach Irańczyków, co tylko umocniło ich gniew wymierzony w Donalda Trumpa. Na fali protestów powstały liczne plakaty propagandowe, w tym przedstawiający zabitego generała przyjmowanego przez Imama Husseina bin Alego (pierwszego męczennika Szyitów) przyjmującego po śmierci do raju jako męczennika.

Ciało Soleimaniego zostało przewiezione do Ahvaz w południowo-zachodnim Iranie w niedzielę po masowych marszach pogrzebowych w Iraku.

Nagroda za głowę Donalda Trumpa

Iran obiecał zemścić się, a parlament Iraku odpowiedział w niedzielę, głosując za wyparciem wojsk amerykańskich z tego kraju. Irańska telewizja państwowa poinformowała, że ​​kraj ten nie będzie dłużej przestrzegać żadnych limitów umowy nuklearnej z 2015 r., którą podpisał ze Stanami Zjednoczonymi i innymi mocarstwami światowymi. Trump wycofał USA z umowy w 2018 r. I nasilił sankcje ekonomiczne wobec Teheranu – działania, które przyspieszyły cykl działań wojennych prowadzących do zabójstwa w ostatni piątek.

Według doniesień medialnych, Iran ma zamiar zaoferować ogromną nagrodę za głowę amerykańskiego prezydenta po śmierci generała Qassema Soleimaniego w wysokości 80 milionów dolarów! Film opublikowany w mediach społecznościowych pokazuje ogromne tłumy maszerujące w proteście po śmierci generała. Nawołuje do wyznaczenia nagrody za głowę prezydenta USA. Usłyszymy tam nawoływanie do zbiórki pieniędzy:

W imieniu całego narodu irańskiego – 80 milionów Irańczyków – i każdy odkłada na bok 1 USD, będzie to 80 milionów USD

Eskalacja konfliktu będzie w tym momencie tylko rosnąć. Obecnie media nie zadają pytanie czy wybuchnie wojna tylko kiedy?

Źródła: metro.co.uk, www.dorzeczy.pl, www.express.co.uk, www.snopes.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij