×

Do sieci wyciekł film z wnętrza płonącego samolotu w Rosji. Nagrał go pasażer

W sieci pojawiło się nagranie z wnętrza płonącego samolotu SSJ-100. Film został nagrany przez jednego z pasażerów feralnego lotu z Moskwy do Murmańska. Przypomnijmy, że maszyna Suchoj Superjet rosyjskich linii Aerofłot lądowała wczoraj awaryjnie na lotnisku Szeremietiewo. W ułamkach sekund zajęły ją płomienie. Niestety, w wyniku katastrofy zginęło 41 osób.

Nagranie z wnętrza płonącego samolotu

Samolot Suchoj Superjet rosyjskich linii Aerofłot miał lecieć wczoraj z Moskwy do Murmańska. Z pewnością wielu z Was wie już, że na miejsce docelowe nie dotarł. Tuż po starcie pilot poprosił o pozwolenie na awaryjne lądowanie ze względu na problemy techniczne. Niestety, w ułamkach sekund maszynę zajęły płomienie.

Do sieci wyciekło właśnie nagranie z wnętrza samolotu. Film nakręcił jeden z pasażerów. Obraz, który się z niego wyłania, jest jeszcze bardziej przerażający, niż te wcześniejsze.

Przyczyny

W samolocie znajdowało się 78 osób – 73 pasażerów oraz 5 członków załogi. Choć służby ratownicze robiły co mogły, w wyniku katastrofy 41 osób, w tym dwoje dzieci, straciło życie. Niewątpliwie jest to tragedia, która porusza serca wielu ludzi…

Według pierwszych ustaleń przyczyn katastrofy w maszynę uderzył piorun. Spowodowało to uszkodzenie systemów elektronicznych. Dlatego też pilot poprosił o możliwość lądowania awaryjnego.

Eksperci cytowani przez Agencję Interfax, przypuszczają, że samolot podszedł do awaryjnego lądowania z nadmierną prędkością i jednocześnie nie wykonując procedury zrzucenia paliwa. W wyniku tego splotu nieszczęśliwych wydarzeń maszyna uderzyła o pas startowy, co spowodowało pożar silników, a w konsekwencji i całej maszyny.

nagranie z wnętrza płonącego samolotu

Miejmy jednak nadzieję, że wszystkie dokładne okoliczności zostaną wyjaśnione jak najszybciej…

Może Cię zainteresować