×

Naga kobieta chodziła ulicami Elbląga. Jej zachowanie było niepokojąco dziwne

Do dość nietypowej interwencji funkcjonariuszy doszło chwilę po godzinie 6 rano w minioną sobotę przy ul. Mostowej w centrum Elbląga. To właśnie tam 28-letnia kobieta próbowała rozbić głową szybę jednego ze sklepów. Jakby tego było mało, była agresywna, rzucała butelkami, nieustannie krzyczała, a co najbardziej szokujące, biegała po ulicy kompletnie naga!

Nie było z nią żadnego kontaktu

Kiedy tylko policjanci przybyli na miejsce, byli niemal pewni, że kobieta jest pod wpływem środków odurzających.

Była bardzo silnie pobudzona. Wyglądała, jakby chciała sobie zrobić krzywdę. Nie było z nią kontaktu. Trudno było ustalić, jak znalazła się w tym miejscu i w takim stanie – mówił Jakub Sawicki z KMP Elbląg

Podejrzenia funkcjonariuszy bardzo szybko się potwierdziły. Nieopodal 28-latki znaleziono plecak, w którym znajdowały się narkotyki, a dokładniej amfetamina i marihuana. Wszystko wskazywało na to, że to one doprowadziły 28-latkę do takiego, a nie innego stanu. Ze względu na bardzo utrudniony kontakt z zatrzymaną, trudno było ustalić, jak znalazła się na ul. Mostowej. Chwilę później mieszkanka woj, pomorskiego została obezwładniona i przewieziona do szpitala psychiatrycznego, gdzie zajęli się nią specjaliści. Kobieta także tam zachowywała się agresywnie – kopała i krzyczała. Lekarze nie mieli wyjścia i ostatecznie musieli podać jej środki uspokajające.

Wyglądała, jakby chciała sobie zrobić krzywdę – wyjaśnia policja

Kobieta będzie musiała złożyć wyjaśnienia

Kiedy 28-latka w pełni dojdzie do siebie, będzie musiała złożyć wyjaśnienia. Niewykluczone, że z całej sytuacji nie będzie pamiętać zbyt wiele. Na chwilę obecną policja wciąż ustala, co doprowadziło do takiego stanu kobiety, gdzie spędziła noc poprzedzającą jej zatrzymanie i z jakiej rodziny wywodzi się „bohaterka” całej akcji. Funkcjonariusze będą także ustalać skąd 28-latka miała narkotyki. Za posiadanie nielegalnych substancji grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Może Cię zainteresować

zamknij