×

Niż Nadia zbliża się do Polski! To może być prawdziwy armagedon pogodowy

Niż Nadia zbliża się do Polski! Będzie bardzo niebezpiecznie. Porywy wiatru mogą sięgać nawet do 140 km/h. IMGW zapowiada wydanie alertów. Gdzie i kiedy będzie wiało najmocniej?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega/h2>

Do naszego kraju zbliża się bardzo niebezpieczny niż „Nadia”. System jego frontów ma ośrodek znajdujący się nad Skandynawią. W ten weekend przeniesie on niesamowicie niebezpieczną pogodę w Polsce.

Będą dokuczać nam bardzo silne porywy wiatru, a także i intensywne opady deszczu i śniegu. W niektórych miejscach mogą pojawić się zawieje i zamiecie śnieżne. Lokalnie mogą wystąpić też burze śnieżne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma wydać w niektórych miejscach ostrzeżenia trzeciego stopnia, o czym możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie:

W związku z prognozą tak silnego wiatru będą wydane ostrzeżenia przed silnym wiatrem drugiego stopnia w głębi lądu, a nad morzem mogą być wydane nawet trzeciego, najwyższego stopnia.

Niż Nadia zbliża się do Polski – najgorzej dziś w nocy!

Najniebezpieczniej ma być dzisiejszej nocy. Na terenie naszego kraju wiatr może osiągać prędkość około do 90-100 km/h. Z kolei nad morzem nawet do 120 km/h. Jeszcze gorzej ma być w Sudetach. Tam wiać może nawet z prędkością 140 km/h.

Silne podmuchy wiatru są bardzo niebezpieczne. Dlatego lepiej pozostać w domu. Wichury, które ma przynieść ze sobą niż Nadia, będą łamać gałęzie, drzewa, a także i linie energetyczne. W komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej możemy przeczytać jeszcze:

Tak silne porywy wiatru mogą spowodować łamanie gałęzi lub nawet powalanie całych drzew, zrywanie linii energetycznych i wiele innych niebezpieczeństw.

Kochani, uważajcie na siebie!

Źródła: www.imgw.pl, fanipogody.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij