×

Nadciąga cyklon Sebastian. Gwałtowne zmiany pogody mogą wystąpić już tej nocy!

Zima zawitała w Stanach Zjednoczonych i sparaliżowała kraj. My również jesteśmy w niebezpieczeństwie! Lada dzień możemy się spodziewać silnego wiatru, niskich temperatur, opadów deszczu, a nawet śniegu. Wszystko za sprawą cyklonu Sebastian, który nadciąga nad Polskę i już niebawem wywoła gwałtowne zmiany pogody.

Żywioł nadejdzie z północy

Jeszcze dziś, 29 listopada temperatury utrzymają się na stosunkowo wysokim poziomie. W przeważającej części kraju termometry pokażą pomiędzy 7, a 10 stopni Celsjusza. Na Dolnym Śląsku temperatura może sięgać nawet 13 stopni. Lokalnie wystąpią niewielkie opady w postaci mżawki.

Do Wielkiej Brytanii zawitał już tropikalny cyklon Sebastian. Stopniowo traci swoją pierwotną moc, ale ma jej jeszcze wystarczająco, aby wywołać w Polsce gwałtowne zmiany pogodowe.

Nad Wisłą cyklon zmieni się w silny niż, który przyniesie wiatr oraz deszcz. Jednak to nie koniec aktywności Sebastiana. Już za parę dni możemy oczekiwać pierwszych w tym sezonie opadów śniegu!

Do Polski nadciąga cyklon Sebastian

Przewiduje się, że cyklon Sebastian dotrze na terytorium Polski w nocy z 29 na 30 listopada. Największe opady deszczu połączone z silnym wiatrem spodziewane są w północnej części kraju, między innymi w Trójmieście, Elblągu, Olsztynie czy Suwałkach.

Kolejnego dnia opady śniegu i śniegu z deszczem pojawią się również w innych miastach Polski. Opadom może towarzyszyć silny wiatr, a nawet mróz. Temperatura wyniesie od jednego do czterech stopni Celsjusza. Jednak temperatura odczuwalna będzie dużo niższa i może sięgać nawet – 6 stopni.

Meteorolodzy zapowiadają, że cyklon Sebastian będzie obecny w naszym kraju do 2 grudnia. Później możemy liczyć na nieco więcej słońca, ale temperatura nadal będzie się utrzymywać na niskim poziomie. W dzień termometry wskażą około 1 stopnia, natomiast w nocy temperatura może spaść nawet do – 11 stopni Celsjusza.

Czy wielbiciele białego szaleństwa będą w tym roku cieszyć się mroźną i śnieżną zimą? Przekonamy się już niebawem

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter.com, Freepik.com

Polecane

Może Cię zainteresować