×

W marcu jak w garncu. Pogoda w przyszłym tygodniu znów nie będzie nas rozpieszczać

Za nami pierwszy dzień wiosny, ale nie zapominajmy, co mówi przysłowie: „w marcu jak w garncu”. Choć w ostatnim czasie niemal w całym kraju doświadczyliśmy pięknej pogody, najbliższy tydzień nie będzie dla nas już tak łaskawy, bowiem nad Polskę nadciąga masa chłodnego powietrza. Spadek temperatur i nie tylko jest więc nieunikniony.

Początek tygodnia i spore ochłodzenie

Pierwsze ochłodzenie odczujemy już na początku przyszłego tygodnia. W praktycznie całym kraju spadnie deszcz, a na północy nawet deszcz ze śniegiem. Możliwe, że białego puchu spadnie nawet od 2-5 centymetrów.

Wtorek także nie będzie sprzyjał rodzinnym wyjściom na spacer do parku, bowiem czeka nas kolejny spadek temperatury. Na termometrach zobaczymy od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 na Dolnym Śląsku. I choć mroźnie nie będzie, uczucie chłodu spotęguje silny wiatr, który będzie wiał nawet do 60 km/h.

ventusky.com

Kiedy nastąpi rozpogodzenie?

Na szczęście nie będziemy musieli czekać na nie bardzo długo. Synoptycy twierdzą, że lepszej pogody doczekamy się już w czwartek. To wtedy naszym oczom znów ukazać ma się słońce, a na termometrach zobaczymy ponad 10 stopni Celsjusza.

Może Cię zainteresować

zamknij