×

Nadchodzi fala upałów do Polski. Na termometrach będzie ponad 30 stopni!

Nadchodzi fala upałów do Polski i całej Europy Centralnej. Synoptycy przewidują, że termometry wskażą rekordowe temperatury. Kiedy to nastąpi?

Prognoza pogody na najbliższe dni

Za nami wyjątkowy weekend – po raz pierwszy od dawna mogliśmy spokojnie wyjechać dzięki luzowaniu obostrzeń. Dopisała także pogoda – choć nie było idealnie, turyści nad morzem i w górach mogli liczyć na dużo słońca i sprzyjające warunki atmosferyczne. Ale to zaledwie kilka słonecznych dni, a przecież ostatnio pogoda zdecydowanie nas nie rozpieszczała. Mimo zapowiedzi synoptyków, maj wcale nie zakończył się falą upałów. A jaka aura czeka nas w najbliższym czasie?

Od dzisiaj (poniedziałek 7 czerwca) w kraju zaczyna się robić coraz cieplej. Każde spojrzenie za okno przywodzi na myśl lato. Pocieszające jest to, że ta tendencja w najbliższym czasie powinna się utrzymać. Według prognoz w najbliższych dniach będzie coraz cieplej, a na termometrach pojawi się do 26-28 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie jedynie na północy kraju, gdzie prognozowana jest temperatura od 18 do 22 stopni.

Nadchodzi fala upałów do Polski
Twitter

Nadchodzi fala upałów do Polski i piekielne gorąco na Bliskim Wschodzie

Portal Fani Pogody informuje o potężnej fali upałów na Bliskim Wschodzie. W pasie od Afryki, przez Bliski Wschód po Indie upał przekracza 50 stopni Celsjusza (to temperatura w cieniu). Dla przeciętnego Europejczyka takie temperatury mogą być przerażające. Ale nam aż takie upały na szczęście nie grożą.

Jednak w najbliższych dniach 30-40 stopni Celsjusza zawita na termometrach w Hiszpanii, Włoszech czy Francji. Po 10 czerwca upalnie zrobi się również na Bałkanach.

Nadchodzi fala upałów do Polski
Twitter

W okolicach weekendu 12-13 czerwca prawdziwy upał dotrze również do Polski. Po 14 czerwca gorąco i upalnie zrobi się praktycznie w każdym regionie kraju. Temperatury wzrosną do nawet 30-34 stopni w centrum i na południu Polski. Niestety, upałom miejscami mogą także towarzyszyć burze i ulewne deszcze.

Według wstępnych prognoz, gorąco będzie przynajmniej do 20 czerwca. To oczywiście dobra wiadomość dla wszystkich, którzy spragnieni są słońca i letnich temperatur. Warto jednak pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, filtrach przeciwsłonecznych i zadbaniu o swoje zdrowie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij