×

Nad Białorusią przeleciały rosyjskie bombowce! Jest nagranie

Nad Białorusią przeleciały rosyjskie bombowce! Dlaczego? Jest oficjalny komentarz ministerstwa obrony w Moskwie. W sieci pojawiło się również nagranie.

Przy granicy coraz goręcej

Ostatnia doba na polsko-białoruskiej granicy zdecydowanie nie należała do spokojnych. W Krynkach, Białowieży i Dubiczach Cerkiewnych doszło do akcji związanych z nielegalnym przekroczeniem granicy przez trzy grupy cudzoziemców. Białorusini robią wszystko, co mogą, by winą za zaistniałą przy granicy sytuację obarczyć Polaków. Ostatnio w białoruskich mediach pojawiła się informacja, że polscy żołnierze skatowali czterech migrantów. Z kolei polski MON informuje, że służby białoruskie zastraszają migrantów, oddając strzały w ich obecności. Sytuację w mocnych słowach skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej to nie kryzys migracyjny, to kryzys polityczny wywołany przez Łukaszenkę w celu destabilizacji sytuacji w UE

– ocenił premier po spotkaniu z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem.

Uchodźców na terenach przygranicznych przybywa. Przy granicy jest obecnie 15 tys. żołnierzy Wojska Polskiego. Mieszkańcy okolicznych miejscowości czują się coraz bardziej zaniepokojeni. Co będzie dalej? Jak daleko posuną się Białorusini?

Nad Białorusią przeleciały rosyjskie bombowce

Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Dzisiaj do mediów dotarła wiadomość, iż nad Białorusią pojawiły się dwa rosyjskie bombowce Tu-22M3. O sprawie poinformowało ministerstwo obrony w Moskwie. Resort dodał, że maszyny wzięły udział w kontroli obrony przeciwlotniczej państwa związkowego Białorusi i Rosji.

Jak się okazuje, Białoruś zapowiada zwiększenie sił obrony przeciwlotniczej przy swojej granicy zachodniej i północno-zachodniej, a także regularne patrole rosyjskich bombowców nad swoją granicą. Regularne patrole mają być „adekwatną reakcją na sytuację powstałą tak w powietrzu, jak i na ziemi”

Na Twitterze pojawiło się nagranie z przeprowadzonego patrolu.

Rosyjski resort zapewnił, że maszyny wykonały wszystkie zadania i powróciły już na teren Rosji.

Przećwiczono praktyczną współpracę w powietrzu lotnictwa myśliwskiego, będącego częścią składową wspólnego systemu wojsk obrony powietrznej. Wykonano zadania patrolowania granicy państwowej w przestrzeni powietrznej Białorusi z wykorzystaniem dwóch samolotów Tu-22M3 sił powietrzno-kosmicznych Rosji
– poinformowano.
Migrantów w Mińsku przybywa. Zapewne regularnie będzie ich przybywać również przy granicy z Polską.
Fotografie:

Może Cię zainteresować