×

Koronawirus: Polacy uwięzieni na luksusowym wycieczkowcu ! Nie chcą przyjąć ich na ląd…

Tysiące ludzi na Diamond Princess, japońskim liniowcu wycieczkowym, przechodzą dwutygodniową kwarantannę. 21 osób, które były na statku, uzyskało pozytywny wynik na koronawirusa z Wuhan.

Na wycieczkowcu szerzy się koronawirus

80-letni mężczyzna, który zszedł ze statku w Hongkongu 25 stycznia, uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa 2019-nCoV. Po powrocie statku do Japonii potwierdzono kolejne 20 przypadków zachorowań. Podczas gdy zarażeni pasażerowie zostali zabrani na leczenie w szpitalach, pozostałych poddano badaniom i nakazano im pozostanie w pokojach. Kasyno na pokładzie, sklepy i studio fotograficzne są obecnie zamknięte, a pasażerowie dostają jedzenie do swoich pokoi zamiast jeść w restauracji.

Coraz więcej zarażonych

Media podały, że już we wtorek znaleziono 10 pacjentów na pokładzie z koronawirusem, a kolejnych 10 uzyskało wynik pozytywny w środę. Tego dnia na pokładzie znajdowało się 2666 gości i 1045 członków załogi.

Zainfekowani pasażerowie to trzej Amerykanie, siedmiu Japończyków, dwóch Australijczyków, dwóch Kanadyjczyków, jeden Nowozelandczyk, jeden obywatel Tajwanu i trzech obywateli Hongkongu, poinformował operator rejsowy Princess Cruises. Członek załogi pochodzący z Filipin również jest chory. Wszystkich zarażonych przetransportowano ze statku do szpitali w Japonii. Narodowość 80-latka, który wylądował w Hongkongu pod koniec stycznia i był pierwszy u którego wykryto wirusa, nie jest znana.

Jak podało TVN 24, na podkładzie wycieczkowca są również Polacy. Na szczęście obecnie nie stwierdzono u nich zarażenia koronawirusem. Jak poinformowano :

Konsul RP pozostaje w kontakcie z japońskim MSZ

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Круизный Эксперт (@shevgopro)

Źródła: www.fakt.pl, wyborcza.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować