×

Na Morskim Oku załamał się lód! Turyści wpadli do wody około 10 m od brzegu

Na Morskim Oku załamał się lód! Mimo ostrzeżeń, jakie wydawał wcześniej Tatrzański Park Narodowy wielu turystów je bagatelizowało i stało się! Cienka warstwa lodu nie wytrzymała i pękła pod młodymi ludźmi. Straż Parku Tatrzańskiego musiała interweniować około 100 razy w ciągu jednej godziny.

Na Morskim Oku załamał się lód!

Dzisiaj, tj. 2 stycznia 2021 r. na Morskim Oku pod turystami załamał się lód. Jak podaje Tygodnik Podhalański, do wypadku doszło około 10 metrów od brzegu, a poszkodowanymi byli młodzi Ukraińcy pracujący w Polsce.

Na szczęście wszystkim udało się wyjść z wody o własnych siłach. Jednak, co trzeba podkreślić, byli oni wcześniej upominani przez Straż Parku! Bezmyślnym zachowaniem wykazali się również inni turyści, a nawet małżeństwa z dziećmi.

Bagatelizowanie ostrzeżeń TPN przez turystów

Interweniowano około 100 razy, bo ostrzeżenia Tatrzańskiego Parku Narodowego o cienkiej tafli lodu na Morskim Oku nie przyniosły spodziewanego efektu. Mało kto stosował się do zakazu wchodzenia na zamarznięte jezioro. Ludzie ignorowali tablice informacyjne, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Co robią zresztą nagminnie od lat…

Jak powiedział Edward Wlazło, komendant Straży Parku:

Nie było czasu na karanie tych turystów mandatami, bo było ich po prostu zbyt wielu, a chodziło o bezpieczeństwo.

Strażnicy musieli więc niemal bez przerwy przeganiać nierozsądnych turystów i przypominać im, że lód jest bardzo cienki, a Morskie Oko w najgłębszym miejscu sięga 51 metrów!

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: krakowwpigulce.pl, 24tp.pl

Może Cię zainteresować

zamknij