×

Szokujące nagranie wyciekło do sieci. Muzułmańskie dzieci mówią o odcinaniu głów wrogom

Wideo, które trafiło do sieci ze spotkania w centrum islamskim w Filadelfii 22 kwietnia, poruszyło internautów. Ludzie są oburzeni tym, jakie słowa padają w filmie z ust dzieci i odnoszą się do obcinania głów wrogom. Cała sytuacja została ujawniona przez Middle East Media Research Institute (MEMRI).

W czasie obchodów dnia Ummy to małe dzieci śpiewały o odcinaniu głów i krwi męczenników

Do tego w tekstach piosenki słychać było słowa nawołujące do walki o wyzwolenie meczetu al-Aksa. Najbardziej mimo całej brutalności porusza fakt, że takie słowa padają z ust dzieci. Od małego nie mają wyboru i muszą żyć w świecie pełnym agresji…

„Będziemy bronić (Palestyny) naszymi ciałami… Odetniemy im głowy, a my wyzwolimy bolesny i podniosły meczet al-Aksa… Poddamy ich wiecznym torturom”

Słowa same w sobie są pełne agresji, a co dopiero, gdy wypowiada je mała dziewczynka. Takie tłumaczenie słów przekazała organizacja MEMRI, ale lokalna gazeta „The Philadelphia Inquirer” nie potwierdziła tego tłumaczenia.

Jak nagranie trafiło do sieci? Zostało udostępnione przez centrum islamskie w Filadelfii. Jednostka, która zajęła się organizacją wydarzenia należy do sieci Amerykańskiego Stowarzyszenia Muzułmańskiego (MAS), które ma 42 oddziały w Stanach Zjednoczonych. 

Zdecydowanie nie zgadzamy się ze wszelkimi chorobami nienawiści, które nękają nasze społeczeństwo

Stowarzyszenie również odniosło się do sytuacji i oświadczyło, że zbada sprawę. Dodatkowo wspomniano, że potępiane są przez nich wszelkie przejawy nienawiści, ksenofobii i rasizmu. 

Wierzymy, że sprawa wkrótce zostanie wyjaśniona. Może doszło do błędnego przetłumaczenia tekstu?

Może Cię zainteresować

zamknij