×

Muzułmanie śmiali się z pożaru Katedry Notre Dame? Francuzi są wkurzeni

Szok i dramat w Paryżu. Katedra Notre Dame, która jest symbolem dziedzictwa kulturowego, wczoraj wieczorem stanęła w płomieniach. Czy w obliczu takiej tragedii są ludzie, których może to bawić? Niestety okazuje się, że tak. To paraliżuje jeszcze bardziej. W social mediach od razu podniesiono ten temat. Według tego, co udało się ustalić, niektórzy Muzułmanie śmiali się z pożaru.

Muzułmanie śmiali się z pożaru? Czy to przypadek i niezrozumienie tragedii Europejczyków?

Nikt w sieci nie chce tworzyć spiskowych teorii i tym samym źle nastawiać ludzi do siebie, ale jak można zinterpretować to, że ktoś pod filmem płonącej Katedry Notre Dame dodaje uśmiechy i reakcji, które świadczą o tym, że kogoś to bawi? Czy można odebrać to w inny sposób?

Muzułmanie i Katedra Notre Dame w płomieniach

Dla nas to tragedia, ponieważ płonie historia. Czy śmiech w tej sytuacji przez Muzułmanów jest na miejscu?

Liczymy na obiektywną ocenę sytuacji, ponieważ głęboko mimo wszystko wierzymy, że nie można się z tego śmiać. Co mogą oznaczać uśmiechnięte „buźki” pod filmem płonącej Katedry? Ten film pokazuje, o jak wielkich liczbach mówimy. To nie jest kwestia kilku osób, które się pomyliło. To tysiące użytkowników Facebooka, którzy śmieją się na wieść o tym, co stało się w Paryżu.

Wnioskując z reakcji, które pojawiły się w internacie, można odnieść wrażenie, że pożar nie jest tragedią, a powodem do żartów. Podczas gdy jedni opłakują miejsce historyczne, inni się z tego śmieją. Ciężko być radosnym, gdy dzieje się coś takiego. Zastanawiające jest to, jak zachowaliby się, gdyby Europejczycy śmialiby się z płonących meczetów. Niewątpliwie ich reakcja byłaby zupełnie inna.

Może Cię zainteresować

zamknij