×

Profil na Instagramie „Murem za Owsiakiem” został sprzedany. Zmieniono nawet jego nazwę

13 stycznia 2019 r. brutalnie zaatakowano Pawła Adamowicza, podczas finałowego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Prezydent miasta nie przeżył, a Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP.

Polacy nie odpuścili

Wielu ludzi nie mogło pogodzić się z decyzją Jurka o odejściu, w konsekwencji czego powstała akcja w mediach społecznościowych o nazwie #MuremZaOwsiakiem. Przyłączyło się do niej ponad 60 tysięcy użytkowników Internetu i… udało się.

Udana akcja, czy (nie)udany biznes?

Owsiak wrócił, a profil na Instagramie, który był bezpośrednio związany z akcją został sprzedany.

Wnioski takie nasunęły się po wielu doniesieniach instagramowiczów, którzy dostrzegli, jak wyżej wspomniane konto zaczęło zmieniać nazwy.

Zastanawiające zmiany

Najpierw nosiło nazwę „Dwójka TVP”. Opis informował, że to oficjalny profil stacji. Jednak dowodem na to, iż wcześniej konto funkcjonowało pod nazwą „Murem za Owsiakiem” miał być fakt, że na oznaczonych fotografiach widniały głównie posty związane z Jurkiem i WOŚP.

Gdy followersi zaczęli wypowiadać się na Instagramie w tej sprawie, zablokowano możliwość komentowania na „dziwnym” profilu. Następnie konto znowu zmieniło nazwę, tym razem na twórcze „hfdfsfgfddffg” i stało się profilem prywatnym.

To nie koniec zmian… profil ponownie stał się publiczny, ale wtedy nosił nazwę „Teleshow.pl” ze skromnym opisem „www.teleshow.wp.pl”.

Tak się nie robi…

Prawdopodobnie, to nie koniec tajemniczych zmian na koncie instagramowym. Jednak użytkownicy mediów społecznościowych nie pozwalają sobie na takie oszustwa. Wielu z nich już przestało obserwować „dziwny profil”.

Nowy właściciel

Nie wiadomo, kto jest teraz właścicielem „murowego” konta na Instagramie. Jednak niewątpliwie, nowy nabywca otrzymał pełne prawa do konta ze zgromadzoną wcześniej całą liczbą obserwatorów. Otrzymał także możliwość zmiany nazwy profilu.

Cała sytuacja jest bardzo podejrzana. Brak jakichkolwiek pewników w tej sprawie, ale nasuwające się wnioski są dosyć kontrowersyjne.

Czyżby to faktycznie Telewizja Polska wykupiła prawda do profilu „Murem za Owsiakiem”?

Polecane

Może Cię zainteresować