×

Mroczna przepowiednia św. Malachiasza. Franciszek będzie ostatnim papieżem?

Mroczna przepowiednia św. Malachiasza na temat przyszłości Kościoła Katolickiego i papiestwa. Czy Franciszek będzie ostatnim papieżem? Jaką przyszłość Kościoła przewidywał św. Malachiasz?

Kim był św. Malachiasz?

Święty Malachiasz był biskupem irlandzkim, który wyróżniał się głęboką wrażliwością. Troszczył się o sprawy związane z wiarą i Kościołem. Święcenia kapłańskie przyjął w 1119 roku. Szybko mianowano go biskupem.

Duchowny posiadał dar prorokowania, dzięki czemu mocno zapisał się na kartach historii. Szczególnie dużo mówi się o jednej, wyjątkowej przepowiedni Malachiasza.

Przepowiednia ta składa się ze 112 zdań w języku łacińskim. Powstały one dzięki wizji, którą Malachiasz miał w 1139 roku podczas pobytu w Rzymie. Według jego proroctwa, do końca świata będzie jeszcze 112 papieży, licząc od roku 1143. Nic dziwnego, że dziś o przepowiedni mówi się coraz więcej…

Mroczna przepowiednia św. Malachiasza

Malachiasz twierdził, że ostatni papież będzie władał Kościołem w czasie największych prześladowań.

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego na tronie zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec

– brzmi ostatnie zdanie z dokumentu.

Niektórzy uważają, że „Piotr Rzymianin” to właśnie papież Franciszek. Chociaż skojarzenia brzmią dość abstrakcyjnie, nie brakuje takich, którzy dopatrują się szczególnych znaków. A widzą je np. w nazwisku papieża. Bergoglio, po przedzieleniu na dwa człony, daje zastanawiający rezultat: w utworzonym kalamburze człon: berg, miałby oznaczać górę, która tematycznie kojarzy się ze skałą (Petrus czyli Piotr), a Oglio jest włoską nazwą rzeki w północnych Włoszech (odległy związek z Romanus, czyli Rzymianin).

Mroczna przepowiednia 1
Twitter

Ale na tym nie koniec skojarzeń. Na przedostatniej pozycji listy św. Malachiasza znalazł się papież opisany jako „chwała oliwki” („Gloria Olivae”). Interpretatorzy proroctwa wskazują, że Benedykt XVI wywodzi się z zakonu benedyktynów, zaś ich symbolem symbolem jest gałązka oliwna. Co więcej, poprzednik Benedykta XVI miał być „De labora Solis” czyli „Z pracy Słońca” I ten opis pasuje do papieża z Polski. Kiedy urodził się Karol Wojtyła, którego cały świat miał poznać jako Jana Pawła II, doszło do zaćmienia słońca.

Św. Malachiasza prorokował, że koniec pontyfikatu 112 papieża będzie końcem świata, jaki znamy. Stąd złowieszcze przepowiednie dotyczące pontyfikatu papieża Franciszka.

Mroczna przepowiednia 0
Twitter

Chociaż św. Malachiasz żył wiele wieków temu, jego przepowiednia do dzisiaj budzi ogromne kontrowersje. Szczególnie, że nie był jedynym, który zapowiadał upadek stolicy apostolskiej.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij