×

32-letni motocyklista zderzył się z sarną i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu

We wtorkowy poranek doszło do śmiertelnego wypadku na drodze powiatowej na odcinku Pieczonki. Motocyklista zderzył się z sarną. Zginął na miejscu. Komenda Powiatowa Policji w Giżycku podzieliła się tą tragiczną informacją.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku tuż po godzinie 6:00 dostał wiadomość o wypadku z udziałem motocyklisty

Aspirant Iwona Chruścińska z giżyckiej policji poinformował o wypadku: „Motocyklista musiał zobaczyć sarnę z daleka, bo na drodze widać ślady hamowania o długości około 50 metrów. Pewnie próbował się ratować, jednak prędkość musiała odegrać tu dużą rolę”.

Motocyklista zderzył się z sarną i zginął

Na prostym odcinku drogi między miejscowościami Pieczonki i Sulimy w gm. Giżycko kierowca motocykla uderzył w drzewo

Na miejsce od razu wysłano służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna musiał najpierw potrącić sarnę, a dopiero później uderzył w drzewo. Obrażenia okazały się śmiertelne. Mężczyzna zginął.

Motocyklista zderzył się z sarną

Motocyklista zderzył się z sarną i zginął na miejscu… Komenda Powiatowa Policji w Giżycku apeluje o roztropność na drodze.

Przypominamy, że jadąc przez lasy należy zachować wzmożoną ostrożność ze względu na nieobliczalne zachowanie dzikiej zwierzyny. Próba ominięcia dzika, sarny czy nawet mniejszego zwierzęcia, szczególnie przez motocyklistę, niesie ze sobą bardzo duże ryzyko utraty panowania nad pojazdem. Pamiętajmy, że te zwierzęta szczególnie aktywne są tuż przed zmrokiem lub bezpośrednio po wschodzie słońca

Motocyklista zginął

Wyrazy współczucia dla rodziny

Może Cię zainteresować

zamknij