×

Tragedia polskiej rodziny w Berlinie. Matka zadźgała nożyczkami 3-letnią córeczkę

Dramat rozegrał się w berlińskiej dzielnicy Lichtenrade. Dwa lata temu polska rodzina wprowadziła się tam do dwupokojowego mieszkania. Sąsiedzi mówią, że w ich domu nigdy nie działo się nic, co zapowiadałoby morderstwo 3-letniej Mai.

Znalazł ją ojciec

Do koszmarnej zbrodni doszło w godzinach wieczornych 21 lutego. Zakrwawioną Maję znalazł jej 37-letni ojciec, który wrócił do domu ok. 21:30. Szybko zadzwonił po karetkę, niestety dziewczynce nie udało się pomóc i zmarła zaraz po przewiezieniu do szpitala. Policja poinformowała, że dziewczynka miała wiele ran kłutych, zadanych nożyczkami.

Prokuratura przesłuchała matkę

Śledczy mają już główną podejrzaną, którą jest matka 3-latki. Rzecznik prokuratora, Martin Steltner, na konferencji prasowej poinformował, że 44-latka przyznała się do winy. Policjanci ustalili, że podejrzana jest chora psychicznie i cały czas była leczona. Na razie prokuratura nie ujawnia zbyt wielu informacji, ale nie wykluczają, że atak był spowodowany zbyt małą dawką leków, lub zaprzestaniem leczenia przez podejrzaną.

Ze względu na chorobę psychiczną, matka przebywa w specjalistycznej klinice.

Relacja sąsiadów

Mieszkańcy wieżowca przy ulicy Groß-Ziethener są w szoku. Sąsiedzi rozmawiając z niemieckimi mediami mówili, że rodzina nigdy nie sprawiała kłopotów. Nigdy nie było awantur, a rodzice dziewczynki byli bardzo miłymi ludźmi. Maja zawsze wydawała się radosnym i zadbanym dzieckiem, więc nic nie zapowiadało, żeby miało tam dojść do tak koszmarnych wydarzeń.

Mamy nadzieję, że prokuratura jak najszybciej ustali dokładny przebieg wydarzeń.

Może Cię zainteresować

zamknij