×

[Kraków] Nad ranem znaleziono ciało martwego mężczyzny. Miał wbity nóż w klatkę piersiową

Do mrożącego krew w żyłach morderstwa doszło przy zbiegu ulicy Smoleńsk z Plantami, a więc w samym centrum Krakowa. Zakrwawionego i nieprzytomnego 62-latka zauważył nad ranem przejeżdżający tamtędy rowerzysta. Kiedy podjechał bliżej, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Okazało się, że mężczyzna ma wbity nóż w klatkę piersiową i wiele innych okaleczeń. Miał na sobie sportowy strój, co mogłoby wskazywać na to, że zginął podczas joggingu.

Mimo próby reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować

Zmarły to 62-letni mieszkaniec Krakowa. Został znaleziony ok. godz. 6.30. Wezwano karetkę, podjęto też próbę reanimacji, która się nie powiodła. Policjanci znaleźli także na miejscu narzędzie zbrodni – kuchenny nóż – relacjonuje Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji

Więcej newsów z Krakowa i okolic znajdziesz na ?? Popularne: Kraków

Poszukiwania świadków zdarzenia

Świadkowie zdarzenia, którzy przebywali w tamtejszej okolicy około godziny 6 rano, wciąż są poszukiwani. Na chwilę obecną trwają również ustalenia, czy w miejscu, gdzie doszło do brutalnego morderstwa, był monitoring. Nagrania mogłyby bardzo pomóc w sytuacji, gdzie o zabójcy lub zabójcach nie wiadomo praktycznie nic. Miejsce zdarzenia, na którym w poszukiwaniu śladów pracuje prokurator i policyjni technicy, zostało na chwilę obecną zamknięte. Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje w sprawie zabójstwa, proszony jest o kontakt pod numerem 112.

Może Cię zainteresować