×

Mateusz Morawiecki bez maseczki w kinie. Zdjęcia premiera oburzyły obywateli

Oburzenie wywołało zdjęcie, na jakie pozwolił sobie wczoraj premier. Mateusz Morawiecki bez maseczki siedzi na sali kinowej obok reżyserki i działaczki Solidarności, Alicji Grzymalskiej. I to bez zachowania jakiegokolwiek dystansu społecznego.

Morawiecki bez maseczki

Feralne zdjęcie zostało zrobione wczoraj, podczas specjalnej premiery filmu „Okruchy Wolności”, który zrealizowała Grzymalska. Co najlepsze fotografie rozpowszechniła Kancelaria Premiera poprzez swojego oficjalnego Twittera. Powstaje pytanie, czy pracownicy z biura Prezesa Rady Ministrów nie znają obowiązujących przepisów, czy też mając świadomość, że premier je łamie kompletnie je zignorowali. Trudno nie uznać, że Morawiecki świadomie lub nie zakpił sobie z prawa, które wprowadził jego rząd.

„Co wolno wojewodzie…”

Nic dziwnego, że pod tweetem pojawiło się od razu mnóstwo negatywnych komentarzy. Niektórzy dając upust swemu oburzeniu nie przebierali w słowach i częstowali premiera wulgarnymi zwrotami. Inni po prostu wskazywali, że postępowanie szefa rządu nie jest w porządku, wszak powinien on dawać wszystkim pozytywny przykład, a robi coś dokładnie odwrotnego:

Niewolnicy w maskach, panowie bez.

Takie zachowania na pewno skłonią ludzi do przestrzegania zasad: maseczki + social dystans.

Morawiecki bez maski bo to przekaz podprogowy, mówi jedno a robi coś zupełnie przeciwnego. Bierzmy przykład z premiera.

Premier mówi jedno, robi drugie

Ironią losu jest to, że Morawiecki zaledwie kilka godzin wcześniej podczas jednego z wywiadów narzekał na to, że część Polaków nie przestrzega obostrzeń, przyczyniając się tylko tym do szerzenia się koronawirusa. Dosłownie kilka godzin później pokazał, że ma swoje własne słowa za nic:

Całe społeczeństwo musi rozumieć jak ważna jest dyscyplina. Jednym z głównych miejsc, głównych rozsadników koronawirusa są wesela. Tam po godzinie zdejmujemy maseczki i zapominamy o wszystkich zasadach, a tak być nie powinno.

Jeśli ktoś się nie orientuje, to dodajmy: do miejsc gdzie obowiązkowo powinno się mieć cały czas nałożoną maseczkę zgodnie z aktualnymi przepisami należą m. in. sale kinowe.

Przypomnijmy, że tylko dzisiaj, 28 sierpnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 791 nowych przypadkach koronawirusa. Tym samym ogólna liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła do 65 480 osób.

Źródła: twitter.com
Fotografie: twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować