×

Dwie 13-latki poprosiły obcych mężczyzn o papierosa. Później poszły pić z nimi alkohol

Strażnicy miejscy nie zapomną tego widoku do końca życia. 22 września chwilę po północy w rejonie ulic Mackiewicza i Targowej na Pradze-Północ funkcjonariusze zauważyli zdruzgotaną 13-latkę. Nastolatka powiedziała im, że niedaleko przy nasypie kolejowym leży jej rówieśniczka. Kiedy podeszli bliżej, zauważyli leżącą na ziemi dziewczynkę. Dziewczynkę, która miała drgawki i jednocześnie wymiotowała. Szczególną uwagę strażników zwróciło jednak jej porozpinane ubranie.

Namówili je na wspólne picie alkoholu

Jak relacjonowała 13-latka, wraz z koleżanką wypiły po „setce wódki” i wybrały się na spacer. Kiedy przechodziły ulicą Targową, zauważyły dwóch mężczyzn. Poprosiły ich o papierosa. Ci z kolei zaproponowali im wspólne picie alkoholu. Po chwili namysłu obie przyłączyły się do wspólnego biesiadowania. Wtedy wszystko się zaczęło.

Z opowieści dziewczynki wynikało, że jeden z mężczyzn najpierw całował się z jej koleżanką, a potem, gdy zasnęła, wykorzystał ją – opisuje strażnik

Mężczyźni zostali zatrzymani

Nastolatki ostatecznie podały rysopisy obu mężczyzn. Jednego z nich już chwilę później udało się ująć w pobliskich zaroślach. Drugiego zatrzymano kilka godzin później. Obu panów przekazano w ręce policji. Na chwilę obecną nie wiadomo, jaki los czeka mężczyzn. Obie dziewczynki trafiły do szpitala na obserwację.

*zdjęcie ma charakter ilustracyjny

Polecane

Może Cię zainteresować