Internauci są bezlitośni wobec zgwałconej 13-latki. Twierdzą, że sama jest sobie winna

Internauci wciąż zadają sobie pytanie, co pijane nastolatki robiły w nocy na mieście i gdzie byli wtedy ich rodzice. Jak się okazuje, wielu z nich nie potępia zachowania gwałciciela-pedofila, a niektórzy nawet próbują go tłumaczyć. Jak to możliwe, że bardziej obrywa się skrzywdzonemu dziecku, niż dorosłemu mężczyźnie, który dopuścił się tak brutalnego czynu?

Historia gwałtu w pigułce

Wczoraj pisaliśmy o dwóch nastolatkach, które chwilę po północy „po setce wódki” przechadzały się w rejonie ulic Mackiewicza i Targowej na Pradze-Północ. W pewnym momencie poprosiły dwóch mężczyzn o papierosa. Ci z kolei zaproponowali im alkohol. W konsekwencji cała czwórka udała się na pawilony, gdzie zaczęli wspólne biesiadowanie. Kiedy na miejsce przybyli strażnicy miejscy, jedna z 13-latek leżała na ziemi, miała drgawki i wymiotowała, podczas gdy jej ubranie było porozpinane. Na miejsce wezwano patrol policji i pogotowie ratunkowe. Z opowieści drugiej dziewczynki wynikało, że jeden z mężczyzn najpierw całował się z jej koleżanką, a potem gdy zasnęła, wykorzystał ją.

Dwie 13-latki poprosiły obcych mężczyzn o papierosa. Później poszły pić z nimi alkoholUdostępnij

Gdzie byli rodzice? Co pijane nastolatki robiły w nocy same?

Cała sprawa nie umknęła uwadze internautów. Niektóre z nich są tak okrutne, że aż ciężko w to uwierzyć. Czyżby część z nich zapomniała, kto faktycznie ponosi winę za to, co się stało?

Jaka normalna 13-latka pije wódkę z koleżanką i zaczepia obcych dorosłych prosząc o fajka? Wszysy wiemy jaka. Dalej kończy się na większej ilości wódki. Wiadomo że szukała przygody, nie wiem czy aż takiej. (Teraz się nie przyzna i będzie grać ofiarę)

13- latka, widziana o 0.40!, zaczepia nieznanych mężczyzn, prosi o papierosa a póżniej pije z nimi alkohol za pawiloanmi!! W głowie sie nie mieśći! Gdzie byli rodzice? Za innymi pawilonami?

A któż to wie? Może przepijali 500 plus?

Najsmutniejsze jest to, że jest szansa, że pod wpływem alkoholu sama nogi rozłożyła, ale teraz powie, że to był gwałt i facet ma problemy do końca życia. Mało z Was wie jak teraz trzynastolatki wyglądają? Co dopiero te, co walą wódę z obcymi. Patologia. To żadna dziewczynka tylko zwykła patuska – czytamy w komentarzach

To tylko kilka z dziesiątek, a nawet setek wstrząsających komentarzy, które pokazują obraz naszego społeczeństwa. Czy tak to powinno wyglądać?

Internauci są bezlitośni wobec zgwałconej 13-latki. Twierdzą, że sama jest sobie winna
Udostępnijunsplash

Każde dziecko ma prawdo do popełniania błędów

Nie zapominajmy o najważniejszym, a mianowicie, że 13-latka to wciąż dziecko. Dziecko, które ma prawo do połeniania błędów i robienia najróżniejszych głupot. Jedne bawią się na ulicy, inne przeklinają, a jeszcze inne palą fajki, piją alkohol w ukryciu przed rodzicami, których nagminnie okłamują i uciekają z domu. Nie możemy zapominać, że robią tak również nastolatki, których nigdy byśmy o to nie podejrzewali.

Kto więc jest winny?

To, co wydarzyło się na Pradze-Północ to nie wina rodziców, okoliczności ani tym bardziej nastolatek. Nie zapominajmy, że gwałt to gwałt. Gdyby nie 13-latka, która padła jego ofiarą, prawdopodobnie w przyszłości jego ofiarą padłaby inna dziewczynka czy kobieta. Kto wie, jak wtedy skończyłaby się cała historia.

Dlaczego więc oceniamy dziewczyny, skoro tak naprawdę nic o nich nie wiemy? Nic na temat ich pochodzenia czy też rodzin. Jak można więc z góry zakładać, że pochodzą z patologicznych rodzin? Jak można zakładać, że skoro wychowują się w takim, a nie innym domu, to można je molestować seksualnie?

Źródło: ofeminin.pl, popularne.pl | Fotografie: google.pl, imgur.com