Mama karmiąca piersią chorą córkę zauważyła, że mleko zmieniło barwę. Nie dawało jej to spokoju

Matki, karmiące dzieci piersią dokładnie wiedzą, że mleko zmienia swój kolor. Barwa ma także związek z pokarmami, które się spożywa. Ma to związek często z kolorowymi barwnikami, odzwierciedlającymi barwę żywności. Oznacza to, że mleko matki może mieć nieznacznie niebieskie, zielone, czerwone lub różowe zabarwienie.

Może to jednak być sygnałem także, który sugeruje, że czegoś brakuje dziecku. Ashlee Chase niedawno udokumentowała tę niesamowitą zmianę koloru. Kiedy jej córka, Elliot, dostała gorączkę, kobieta nie przestawała jej karmić. Kiedy porównała mleko z mlekiem sprzed kilku dni, zdała sobie sprawę, jaka była różnica między nimi.

Zrobiła zdjęcie mleka i wrzuciła do sieci

Mama karmiąca piersią chorą córkę zauważyła, że mleko zmieniło barwę. Nie dawało jej to spokojuUdostępnij

20 września 2017 roku umieściła na Facebooku zdjęcie, które do tej pory ma prawie 6 tysięcy reakcji. Ludzie nie pozostawili na niej suchej nitki. Wiele osób pisało, że nie powinna karmić 7-miesięcznej córki, że powinna spać sama, a że jej piersi traktuje jak smoczek. Czyżby? Ashlee właśnie wtedy do sieci wrzuciła zdjęcie.

Mleko na górze jest sprzed 3 dni, kiedy zdrowa Elliot była przeze mnie karmiona. To niżej jest z dzisiaj, gdy przez całą noc zajmowałam się i karmiłam chorą córkę.

Ashlee była zaniepokojona zmianą koloru, więc porozmawiała z pediatrą, który zapewnił ją, że wszystko jest w porządku. A w rzeczywistości było lepiej. Dlaczego? Powodem zmiany koloru mleka było to, że miało ono dodatkowy tłuszcz i przeciwciała, które wytworzyły się po to, aby pomóc chorej Elliot. Niesamowite, prawda?

Mama karmiąca piersią chorą córkę zauważyła, że mleko zmieniło barwę. Nie dawało jej to spokojuUdostępnij

Jak to w takim razie działa? Dobre pytanie!

Kiedy karmione piersią dzieci chorują, mikroorganizmy z ich ust mogą być przenoszone z powrotem do piersi, co może pobudzić organizm matki do wytwarzania bariery immunologicznej potrzebnej dziecku. Wiele matek uważa wręcz, że widzi różnicę, gdy same są przeziębione. Liczne badania pokazują, że mleko matki zmienia się w momencie, gdy potrzebuje tego dziecko w walce z infekcją. To kolejny dowód na to, że ciało kobiety jest niesamowite.

Mama karmiąca piersią chorą córkę zauważyła, że mleko zmieniło barwę. Nie dawało jej to spokojuUdostępnij

Źródło: scarymommy.com, facebook.com | Fotografie: facebook.com