×

9 mitów stworzonych przez firmy kosmetyczne. Wszyscy w nie wierzymy, a jak jest w rzeczywistości?

Reklama i sposób opakowanie produktów często są elementami, które mają wpływ na naszą decyzję przy zakupie. Innym czynnikiem, znacznie wpływającym na zakup są różnego rodzaju mity, w które wierzymy. I tym właśnie się zajmiemy.

Dzisiaj obalimy dziewięć najpopularniejszych mitów, które zostały stworzone przez firmy kosmetyczne, aby przyciągnąć naszą uwagę na ich produkty. A jak jest w rzeczywistości?

Mit #1. Im popularniejsza marka, tym lepsze kosmetyki

kosmetyki-2
Skuteczność i jakoś kosmetyków jest określona przez jego skład chemiczny. Żadna marka sprzedająca kosmetyki nie ustala ceny według skuteczności. Jak wiadomo, im popularniejsza firma, tym większa cena.

Mit #2. Istnieje coś takiego jak skuteczny produkt przeciw starzeniu się

kosmetyki-7
Nieważne w jakim jesteś wieku, skóra wymaga ciągłej pielęgnacji. Niestety, kosmetyki, które zatrzymają proces starzenia się nie istnieją. W rzeczywistości kosmetyki mogą spowolnić proces starzenia się i sprawić, że niektóre mankamenty są mniej widoczne.

Krem pod oczy składem niewiele różni się od kremu do twarzy. Zazwyczaj jest to ten sam produkt w mniejszym opakowaniu z większą ceną.

Mit #3. Krem antycellulitowy sprawi, że cellulit zniknie

kosmetyki-3
Jeśli to prawda, to dlaczego zdjęcia modelek są przerabiane w photoshopie? W chwili obecnej nie ma absolutnie żadnych kosmetyków, które pozbędą się cellulitu. Tutaj rolę gra dieta i ćwiczenia.

Mit #4. Opalanie się jest bezpieczne

kosmetyki-5
I to się tyczy opalenizny uzyskanej w solarium i na plaży. Takie zabiegi nigdy nie są zdrowe dla skóry.

Mit #5. Organiczne produkty są lepsze

kosmetyki-7
Produkty ekologiczne to tylko chwyt marketingowy. Być może są bezpieczniejsze, ponieważ zawierają mniej substancji chemicznych, jednak nie oznacza to, że są pozbawione wszelkich chemikaliów, bo niby jak naturalne składniki miałyby zostać zakonserwowane?

Mit #6. Krem usunie drobne zmarszczki

kosmetyki-4
Nie istnieją produkty, które byłyby w stanie całkowicie pozbyć się zmarszczek. W każdym razie żaden z nich nie może zostać porównany do poważnych zabiegów, takich jak botox. Nauka po prostu nie zaszła jeszcze tak daleko, by zwykły krem był w stanie sprawić, że zmarszczki znikną. Codzienny masaż twarzy i dbanie o skórę może się jednak przyczynić do opóźnienia tego procesu.

Mit #7. Krem z filtrem należy stosować tylko na plaży

kosmetyki-1
Okazuje się, że ochrona skóry przed słońcem jest jednym na najskuteczniejszych sposobów, by zapobiec powstawaniu zmarszczek. W ten sposób również można uniknąć przebarwień, utraty jędrności skóry i utraty kolagenu. W takich okolicznościach używanie kremu z filtrem nawet w czasie zimy wydaje się niegłupim pomysłem.

Mit #8. Szampon może powstrzymać wypadanie włosów

kosmetyki-9
Wbrew temu, do czego firmy kosmetyczne próbują cię przekonać, szampon nie ma zbyt wielkiego wpływu na stan twoich włosów. Jego jedynym zadaniem jest umycie ich. Marka i magiczne właściwości nie mają znaczenia. Sekret pięknych włosów leży w genach i pielęgnacji ich przy użyciu specjalnych odżywek.

Mit #9. Możesz farbować włosy bez niszczenia ich

kosmetyki-6
Nowoczesne farby do włosów usuwają naturalny pigment i zastępują go innym kolorem. Nowy pigment pozostaje we włosach od kilku tygodni do kilku miesięcy. Więc jak coś takiego może nie szkodzić twoim włosom? Odpowiedź jest prosta: w mniejszym lub większym stopniu każda farba niszczy włosy, a jedyny barwnik, który nie spowoduje szkody to henna.

Może Cię zainteresować

zamknij