×

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57 nowych przypadkach zarażenia. W sumie 749 potwierdzonych zachorowań

O 57 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem na Twitterze poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej chorych z tej grupy zdiagnozowano w województwie mazowieckim bo aż 28 !

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 57 nowych przypadkach zarażenia

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Test wykazał je u 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia:

Mamy 57 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

Obecna liczba chorych

Na obecną chwilę liczba zarażonych osób wynosi 749. 8 osób zmarło z powodu choroby. Jak podało Ministerstwo:

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 7️⃣4️⃣9️⃣/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Rozszerzenie kryterium podejrzanych o COVID-19

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że rozszerzono kryteria dla których można uznać osobę za potencjalnie zarażoną koronawirusem SARS-CoV-2. Wcześniej kryteria były dwa i dotyczyły osób potencjalnie narażonych w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa. Dotyczyły również osób, które miały styczności z zakażonym. 

Obecnie rozszerzono kryterium podejrzanych o zarażenie covid-19 i dodano nowe kryterium. Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, krąg poszerzono o osoby w nagłym stanie zagrożenia życia lub zdrowia z objawami niewydolności oddechowej:

Uwaga – rozszerzenie kryterium przypadku podejrzanego o COVID-19 – osoby w nagłym stanie zagrożenia życia lub zdrowia z objawami niewydolności oddechowej – są traktowane jako podejrzane o Covid-19 – bez konieczności spełnia kryteriów epidemiologicznych!

 

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować