×

Uważaj przy składaniu wniosków o 500 plus! Ministerstwo ostrzega

Od początku lipca wnioski o 500+ możemy składać przez internet. Warto również pamiętać o tym, że program został rozszerzony w związku z czym pieniądze od państwa przysługują również na pierwsze dziecko i to bez względu na kryterium dochodowe rodziców. W związku z powyższym liczba wniosków, jak i suma pieniędzy przeznaczana na dzieci diametralnie wzrosła. Niestety coraz częściej wykorzystują to cyberprzestępcy, którzy tylko czyhają na Polaków składających wnioski o świadczenie przez internet. Ministerstwo ostrzega przed oszustami. Jak się przed nimi ustrzec i co zrobić, aby nie dać się okraść?

Statystyki

To za pomocą państwa, za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – 2 mln 600 tys. wniosków o 500+ wpłynęło drogą elektroniczną oraz 1 mln 500 tys. wniosków o Dobry start również drogą elektroniczną – mówiła szefowa resortu rodziny w Krakowie

Ministerstwo ostrzega przed oszustami

Każdy, kto składa wnioski o 500+ przez internet, musi pamiętać o czyhających w nim zagrożeniach. Jak się okazuje cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują naiwność ludzi przez co zostają oni okradani. O czym należy więc pamiętać i jak ustrzec się przed oszustami? Informacji na ten temat udzieliło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dla tych, którzy mają obawy

Każdy, kto nie wie, jak złożyć wniosek przez internet lub boi się, że zostanie oszukany, od 1 sierpnia ma możliwość składania wniosków o 500 plus w urzędzie lub też listem poleconym. Warto jednak pamiętać, że jeśli chcemy otrzymać świadczenie z wyrównaniem od lipca, należy to zrobić do końca września.

Polecane

Może Cię zainteresować