×

Minister środowiska ma koronawirusa! Wiadomo, jak mógł się zarazić

Minister środowiska ma koronawirusa! Przyznał, że miał kontakt z osobami, u których wcześniej wykryto zakażenie groźnym wirusem. W związku z tym postanowił wykonać test. Niestety, wynik okazał się pozytywny.

Minister środowiska ma koronawirusa

Minister środowiska jeszcze kilka minut wcześniej w radiowym wywiadzie poinformował, że poddał się testowi w kierunku koronawirusa. Właśnie otrzymał wyniki.

Michał Woś napisał na Twitterze:

Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi.

Zapewnił, że dostosował się do procedur, jakie są wymagane są w takiej sytuacji przez GIS i podziękował pracownikom służby zdrowia:

Dziękuję wszystkim pracownikom służby zdrowia tak ciężko pracującym w ostatnich dniach i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi. A kto może niech zostanie w domu.

6 nowych przypadków zarażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dzisiaj nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Epidemia wkroczyła na nowe rejony. Mamy pierwszą osobę chorą w Radomiu oraz kolejne w Warszawie, Krakowie i Zawierciu.

Jak podano w mediach społecznościowych:

Szanowni Państwo, mamy 6 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie).

Stan pacjentów jest stabilny

Obecna liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia, to 156, z czego 3 osoby zmarły. Ministerstwo poinformowało, że stan chorych jest stabilny:

Pacjenci są w stanie stabilnym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 156/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Facebook, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować