×

Minister obrony Rosji miał zawał. Przyczynić miał się do tego Władimir Putin

Minister obrony Rosji miał zawał serca. To by wyjaśniało, dlatego niemal od początku marca nie pojawiał się publicznie. Z doniesień wynika, że do diametralnego pogorszenia stanu zdrowia miał przyczynić się sam Władimir Putin. Jak czuje się dziś minister obrony Rosji?

Władimir Putin jest coraz bardziej osamotniony w swoich działaniach

Rosyjski przywódca jest coraz bardziej osamotniony w swoich działaniach. Odwracają się od niego bliscy, a sam Putin boi się zamachu. Pojawiły się doniesienia, że w trosce o własne życie wymienił jakiś czas temu około 1000 najbliższych współpracowników.

W ostatnich dniach media obiegło z kolei zdjęcie powiernika dyktatora, wicepremiera Rosji Anatolija Czubajsa. Fotografia została zrobiona w Turcji. Jak się okazało, polityk zrezygnował z funkcji konsultanta Kremla i uciekł za granicę. Są też tacy, po których ślad zaginął. Zupełnie nie wiadomo, co się dzieje z premierem Rosji Michaiłem Miszustinem.

Jeszcze do niedawna nie było również wiadomo, jaki los spotkał ministra obrony Siergieja Szojgu, który jest głównym odpowiedzialnym za „specjalną operację wojskową”. Jako ciekawostkę dodajmy, że matka Szojgu, Aleksandra Jakowlewna Kudriawcewa, jest Ukrainką. Mimo bardzo odpowiedzialnej funkcji polityka, Siergiej Szojgu nie był widziany publicznie od 11 marca!

Wielkiego PR-owca, ministra Szojgu nie ma w przestrzeni publicznej od 11 marca. Od 11 dni wojny nie mamy ministra obrony. Gdzie on jest? W Czornobajiwce [red. duża wieś nieopodal ukraińskiego Chersonia]?

– napisał we wtorek na Twitterze dziennikarz niezależnego, śledczego portalu Mediazona, Dmitrij Trieszczanin.

Dziś już wiemy, że przyczyną jego zniknięcia były poważne problemy zdrowotne.

Minister obrony Rosji miał zawał

Szojgu miał zawał serca. To dlatego od połowy marca nie pojawiał się publicznie. Szojgu doznał ataku serca po tym, gdy usłyszał od Putina zarzuty w sprawie całkowitej porażki inwazji na Ukrainę

– napisał na Facebooku doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Doradca szefa MSW Ukrainy dodał, że Szojgu przechodzi obecnie rehabilitacje w jednym z moskiewskich szpitali.

Źródła: zona.media, interfax.com, twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij