×

Minister edukacji obraził dziennikarkę. „Chaos jest być może w pani głowie”

Minister edukacji obraził dziennikarkę. Wiele wskazuje na to, że gdyby, na którymkolwiek etapie edukacji były egzaminy z kultury osobistej, to pan Dariusz Piontkowski mógłby je oblać… W bardzo impertynencki sposób zwrócił się on do pani redaktor z Gazety Wyborczej. Faktycznie trudno przejść obok takiej wypowiedzi obojętnie.

Szkoła po reformie – są problemy?

W tym tygodniu rozpoczął się nowy rok szkolny. Jest on szczególnie ważny. Wszystko dlatego, że jest on pierwszym po reformie edukacji. Prawdopodobnie nie trzeba nikomu przypominać, że między innymi zlikwidowano gimnazja, oraz wydłużono czas nauki w szkole podstawowej i liceum. Dlatego też najbliższe dwa semestry będą pełne wyzwań dla uczniów oraz nauczycieli. Będą one jednak przede wszystkim sprawdzianem tego, czy wszystko zostało przemyślane i dopięte na ostatni guzik przez Ministerstwo Edukacji.

Niestety, już teraz pojawiają się w sieci głosy, że nie do końca. Wiele wskazuje na to, że klasy w różnych miejscach są przeludnione, a plany lekcji dosłownie stoją na głowie. Zarówno przerażeni uczniowie, jak i zniesmaczeni rodzice publikują w sieci ich zdjęcia. Zdarza się, że niektóre z zajęć nasze dzieciaki będą kończyć dopiero o godzinie 19:30, a nawet i później.

Minister edukacji obraził dziennikarkę

Dariusz Piontkowski obraził dziennikarkę

Minister edukacji Dariusz Piontkowski obraził dziennikarkę

Minister edukacji obraził dziennikarkę

W związku z pojawiającymi się pytaniami i niepewnościami dziennikarka portalu wyborcza.pl Justyna Dobrosz-Oracz zadała ministrowi edukacji pytania dotyczące reformy. Reporterka zasugerowała, że pojawiają się głosy, iż zmiany w oświacie, choć w zamyśle miały nie dotknąć uczniów w jakikolwiek negatywny sposób, to jednak to uczyniły.

Pani Justyna stwierdziła po prostu, że „wprowadziły chaos” w działaniu polskich szkół. Niestety szef MEN, zamiast merytorycznie skomentować tę kuriozalną sytuację, postanowił obrazić dziennikarkę. Po zadaniu pytaniu Dariusz Piontkowski aroganckim tonem powiedział:

Wyraźnie mówię, że chaos jest być może w pani głowie, dotyczący oświaty

Zaskoczona reporterka podkreśliła, że sposób i treść wypowiedzi pana ministra obraził ją.

Obraża mnie pan, panie ministrze

Poniżej możecie zobaczyć całość rozmowy:

Kochani, a na Was jak wpłynęły te zmiany i jak Wam się one podobają? Nas nauka do 19:30, a nawet i później, delikatnie mówiąc, przeraża…

Polecane

Może Cię zainteresować