×

Podczas lekcji powiedziała dzieciom, że Mikołaj nie istnieje. Chwilę później straciła pracę

Dzisiaj wielki dzień! Dzień, w którym sympatyczny, starszy pan w czerwonym stroju i długą, siwą brodą odwiedza grzeczne dzieci i wręcza im prezenty. Czar niestety pryska, kiedy najmłodsi muszą zmierzyć się z rzeczywistością i dowiadują się prawdy na temat jego istnienia. Pamiętacie ten moment?

Święty Mikołaj nie istnieje?

To miała być zwykła lekcja. Miała być, jednak raz na zawsze zmieniła świat widziany oczami dzieci. Jedna z nauczycielek, która wzięła zastępstwo w Cedar Hill Elementary School w Montville w stanie New Jersey w USA, podczas wspólnych zajęć kobieta wyjawiła uczniom zgromadzonych w klasie, że… Święty Mikołaj nie istnieje! Na tym jednak nie poprzestała. Całość dopełnił fakt o istnieniu Zajączka Wielkanocnego i Wróżce Zebuszcze, o którą zaczęły pytać dzieci.

O całej sprawie bardzo szybko zrobiło się głośno

Po usłyszeniu bolesnej prawy, kiedy dzieci wróciły do domu, natychmiast zalały rodziców falami pytań o Świętego Mikołaja. Wielu z nich zaczęło mieć żal do swoich bliskich o to, dlaczego ukrywali przed nimi prawdę.

Całą sprawę postanowiła skomentować matką jednego z podopiecznych placówki.

Kobieta powiedziała dzieciom, że Święty Mikołaj nie istnieje, rodzice kupują prezenty i zostawiają pod choinką, renifery nie potrafią latać, a elfy nie są prawdziwe

Na reakcję ze strony dorosłyc nie trzeba było długo czekać

Skierowali do dyrekcji oficjalną skargę na nauczycielkę, która w nieodpowiedni sposób przedstawiła dzieciom prawdę. W konsekwencji kobieta została zwolniona z pracy, a dyrektor szkoły w New Jersey wystosował specjalne przeprosiny.

Jako ojciec czworga dzieci jestem naprawdę świadomy ich wrażliwości i delikatności. Dorosła kobieta próbowała zniszczyć emocje i świat naszych uczniów. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni jej podejściem. Bardzo przepraszam za tę sytuację, to się już nie powtórzy

Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko wierzyć, że dzieci na nowo uwierzą w magię świąt i Świętego Mikołaja, który przecież istnieje!

Polecane

Może Cię zainteresować